Kauza Kramný opět u soudu: Znalce obhajoby obžalovali z křivé výpovědi

Autor: ČTK, dce - 
7. června 2018
11:52

Případ Petra Kramného se opět bude řešit před soudem. Mezi obžalovanými ale nyní stanou znalci obhajoby Igor Fargaš a Radek Matlach. Čelí totiž obžalobě z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Státní zástupkyně obžalovala z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku soudní znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše, kteří svědčili v procesu s Petrem Kramným jako znalci obhajoby. Uvedla to dnes Česká televize, které informaci potvrdila náměstkyně ostravského okresního státního zástupce Monika Oborilová.

"Obžaloba souvisí s tím, že obžalovaní jako znalci s dlouholetou praxí vypracovali neobjektivní a nepravdivý znalecký posudek, který pak stvrdili svou výpovědí před soudem," řekla Oborilová. Dodala, že obžalobu okresní státní zastupitelství podalo k Okresnímu soudu v Ostravě. "Hlavní líčení by podle našich zkušeností mohlo být nařízené v řádu několika měsíců," doplnila.

Policie znalce obvinila loni na jaře z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let. Matlach obvinění odmítá. "To, co nám je kladeno za vinu, je nesmysl," řekl. Dodal, že policejní vyšetřování považuje za nekorektní. "To, co je uvedeno ve spise, se nezakládá na pravdě. Policie vůbec nevyslechla námi navržené svědky, kteří mohli potvrdit naši obhajobu," uvedl.

Kramný byl odsouzen k 28 letům vězení za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Obžaloba vycházela z posudku expertů ostravského ústavu soudního lékařství, podle nichž Kramný svou ženu a dceru zabil elektrickým proudem. Znalci Matlach a Fargaš ovšem v posudku obhajoby jako nejpravděpodobnější příčinu úmrtí uvedli otravu z jídla, byť možnost smrti po zásahu elektrickým proudem úplně nevyloučili.

Revizní posudek pak jako příčinu smrti určil jednoznačně zásah elektrickým proudem a znalec František Vorel řekl, že u některých závěrů znalců Matlacha a Fargaše to vypadá, že jde buď o základní neznalost, nebo úmyslné zkreslení. Krajské státní zastupitelství pak na základě závěrů tohoto revizního posudku podalo podnět policii, která oba znalce obvinila.

 

satanas ( 30. července 2018 09:17 )

No Jusa, konecne,,trvalo to ale uz asi zacinas prichazet k rozumu a krom "Prilepenymu hrachu" uveris i mym ostatnim teoriim, podlozenym fakty..ON i ten prilepeny hrach funguje pouze s kvalitnim lepidlem,,a ty tve kecy jsou proste neudrzitelne trebaze jsi nane prilepena jak zabak na rosnicce! Dnes bude podana zadost o obnovu, nove soudni preliceni kde se konecne ukaze kdo mel k hrachu kvalitnejsi lepidlo! Venceremos! Free Petr Kramny! Viva Kramny libre!

jjusa ( 30. července 2018 07:01 )

Ale satan psal že hrách na zdi drží jen ho musíš přilepit

krakonos5000 ( 29. července 2018 23:34 )

Kramnokonečník dingous stále nechápe svůj těžce vybojovaný titul Kramnokonečník: Termín kramnokonečník vznikl zde, po odsouzení Kramného, kdy zdejší úchylové s jjusou v čele se zde několik dní ukájeli představou útoku spoluvězňů na Kramného konečník. Pečlivě řešili lubrikaci indulonou atd. Prostě na úrovní lůzy kvičící po lynči PK. Ale je to marný, je to marný... hrách na zdi nedrží.

dingous ( 29. července 2018 19:09 )

My ne, bojí se Blesk, přece proti PK furt píše proto, aby zůstal v lochu a nepřišlo se na skutečnýho pachatele, tedy Blesk. Tak snad PK pustí a Krako čili Kramnokonečník, co PK furt leze do konečníku, si přijde na své

satanas ( 29. července 2018 18:09 )

ALe chodi,,jen vy , zaslepeni Kramnym skutecne vrahy nevidite! Vam staci si je vymyslet, popripade si "Vrahy" nechat naservirovat bulvarem!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud