Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Proč soudkyni z případu Kramný trvalo vypracování rozsudku tak dlouho?

Autor: dce - 
8. března 2016
05:00

Téměř dva měsíce soudkyni Renatě Gilové trvalo vypracování rozsudku v případě Petra Kramného, který zavraždil svou manželku a dceru na dovolené v Egyptě. Byl odsouzen na 28 let vězení se zvýšenou ostrahou. Proč ale vypracování rozsudku trvalo tak dlouho?

Na vypracování písemného rozsudku a doručení stranám má soudce ze zákona vždy 30 dnů. Soudkyně Renata Gilová ovšem požádala o prodloužení této doby a rozsudek stranám dorazil až téměř dva měsíce po jeho vyhlášení.

Video Jménem republiky: Takhle zní celý verdikt nad Petrem Kramným! - Lukáš Červený

Vyhlášení rozsudku trvalo i v soudní síni celé tři hodiny – už to napovídalo, že písemné zpracování bude rovněž dlouhé. Nakonec čítá 102 stran! Vypracování takového „opusu“ samozřejmě trvá dlouho a soudkyně nemá na starosti pouze tento jediný případ, jak vysvětlil Blesku i státní zástupce Vít Legerský, který se na případu také podílí.

Petr Kramný zavraždil svou manželku Moniku a dceru Kláru na dovolené v Egyptě v roce 2013. Podle posudků soudních lékařů je usmrtil elektrickým proudem. Kramný měl zákaz vycestování z Egypta, ale byl stále na svobodě.

Po návratu do Česka trvalo další týdny, než byl nakonec v únoru zatčen a poslán do vazby, kde sedí dodnes. V nejbližších týdnech či měsících ho čeká odvolací soud v Olomouci, všechno ostatní je zatím ve hvězdách.

sheshe ( 8. března 2016 21:27 )

zednik ( 8. března 2016 20:22 )

 Na koho tady pořváváš soudružko ? Nezasekla jsi se před 27 lety?

verka1 ( 8. března 2016 16:23 )

se starým nemocným se nebudu hádat, užívej důchodu, běž na procházku.

dingous ( 8. března 2016 16:23 )

Bez pochyb budou ty, které PK posílají svoje intimní partie na fotkách, pochybovat vždy, viz třeba Eiva

Janiga ( 8. března 2016 16:11 )

Nechte to soudcům a nepleťte se do čeho nemáte!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa