Neděle 21. července 2024
Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna
Polojasno 30°C

Labutě v nesnázích: Dospělému ptáku s mládětem pomáhali ochránci i hasiči

Autor: rv - 
10. července 2024
14:15

Dospělá labuť s mládětem uvázla u stavidla rybníka v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Z ohrazeného prostoru se ptákům nedařilo dostat na otevřenou vodní plochu. Na scénu tak nastoupili ochránci a hasiči.

Ochránce zalarmovali lidé s tím, že dvojice opeřenců se motá v ohraničeném prostoru u stavidla. „Dle oznámení se jednalo o plochu dětského bazénku, na které bylo labutě s labutí celý den,“ uvedli ochránci ze Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka.

Když dorazili na místo, ukázalo se, že situace bude poněkud složitější. „V místech, kde se labutě nacházely, byla hloubka více než dva metry a plocha byla též větší než dětský bazének,“ popsali ochránci. Pomalu se smrákalo a hrozilo, že ptáci budou muset zůstat v ohraničeném prostoru přes noc. Ochránci tak na pomoc přivolali hasiče.

A dobře udělali. Odchytit labuť, navíc dospělou, není jen tak. Tady ale ptáci příliš nevzdorovali. „Přibližně po dvaceti minutách se všem zasahujícím, při značné dávce štěstí, povedlo oba dva jedince odchytit a rovnou o pár desítek metrů dál navrátit zpět na vodní plochu,“ popsali hasiči. Obě labutě se tak zakrátko opět spokojeně proháněly po rybníce a záhy se svým zachráncům ztratily v šeru.

 

Video  Jihomoravští hasiči pomohli zraněné labuti v Brně.  - HZS Jihomoravského kraje
Video se připravuje ...

klhp ( 11. července 2024 18:14 )

Děkuji hasičům s ochráncům 🍀👍🏻

Zobrazit celou diskusi