Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Záchranář Petr zemřel po dlouhém boji s rakovinou: Před smrtí poslal kolegům varovný vzkaz

vlevo: Zesnulý  záchranář Petr, vpravo: Ilustrační foto
vlevo: Zesnulý záchranář Petr, vpravo: Ilustrační foto  (Autor: ZZS)
Autor: jel - 
7. února 2024
05:00

Velký smutek zasáhl záchranáře z Ústeckého kraje. Jejich kolega Petr B. prohrál boj s rakovinou střeva. Zákeřné nemoci podlehl 4. února ve Světový den boje proti rakovině. Před smrtí napsal Petr kolegům ze záchranky vzkaz, ve kterém je varoval, aby nezanedbávali prevenci.

„Dnes do záchranářského nebe odešel po dlouhé a závažné nemoci náš kolega a kamarád Petr,“ uvedli na sociální síti zdravotníci z Ústeckého kraje. Petr před smrtí záchranářům poslal smutný varovný vzkaz.

„Nebuď deb*l jako já,“ napsal Petr hned v úvodu. Dodal, že v létě roku 2022 navštívil kvůli bolestem břicha lékaře a ten mu diagnostikoval pokročilý nádor střeva. „A proč jsem deb*l? To je jednoduché, podcenil jsem prevenci a teď mi zbývá jenom pár týdnů života,“ vysvětlil zdravotník a apeloval na své kolegy, aby prevenci nezanedbávali. Protože právě oni přece nejlépe vědí, jak je důležitá, vědí, kam mají chodit na prohlídky i kdy, a i přesto někteří prevenci podceňují. 

K příspěvku o Petrově smrti ZZS zmíněný vzkaz připojila a na závěr zesnulému kolegovi poděkovala za veškerou jeho práci.

Jan Reichardt ( 7. února 2024 23:27 )

Hlupáku, už rakovinu mám.

Jan Reichardt ( 7. února 2024 23:26 )

Mám s rakovinou zkušenost a nerozdávám moudra, ale ptám se, jak s ní bojuje. Vím, co to byl za den. To jsem měl slavit?

Jan Reichardt ( 7. února 2024 23:19 )

Pane primáři onkologie. Vy asi nevíte, že rakoviny člověk nemůže mít dvě. Tak proč mi přejete další. Ubožák jste vy, a to tak že velký.

Hana Mullett ( 7. února 2024 22:46 )

Ano, kolonoskopie se neni treba bat - pokud neni provadena ve FN Bohunice v Brne. Vim o dalsich dvou pripadech kdy absolventi kolonoskopie ve FN v Brne Bohunicich prohlasili, ze na kolonoskopii uz nikdy. Absolutne kontraproduktivni. Prosla jsem peti kolonoskopickymi zakroky v jinem zarizeni a naprosto bez problemu, druhy den jsem byla uplne v pohode. Pak nestastne rozhodnuti podrobit se kolonoskopii ve FN Brno - velke bolesti pri vysetreni a tyden po vysetreni. Zachranar Petr byl muj pribuzny a ja se nalehave pripojuji k jeho vzkazu - nezanedbejte prevenci.

harpyje ( 7. února 2024 22:05 )

Jak pravi jedno stary porekadlo - prej a bude ti prano 😃
Premejslim co ze to Babis z tyhle zeme tak strasnyho a zasadniho udelal, ze se z nej nektery frustrati dodnes nejspis pomocujou ze spani...sel a bez zacervenani konal v primym rozporu s tim co sliboval v predvolebnim programu a s vlastnima volicema, ktery mu dali duveru, si okazale vytrel anal? Zavedl novy poradky s realnyma osobnima a trestnima postihama za nezadouci nazory, a dokonce i za neumyslny sireni nepravd? Vyzyval verejnost k jejich nahlasovani a dukladnym prohlidkam temnych zakouti vlastnich domovu jestli tam nahodou neciha zakernej retezovej mail od nejakyho duchodce, jakozto nejvetsi hrozba soucasnosti ktara nejspis plne zamestnava informacni sluzby? Jo pockat, to vlastne Babis nebyl... 🙂

Zobrazit celou diskusi