Dermatoložka prozradila, proč někoho víc koušou komáři: Za všechno může pivo?!

Známá dermatoložka Lindsey Zubritsková odhalila, proč jsou někteří lidé doslova magnetem na komáry. Popsala tři základní důvody, proč noční hmyz trápí štípanci určité jedince více, než ostatní. Může za to i nejoblíbenější český nápoj!
Někteří z nás nepochybně slyšeli například vysvětlení, že za kousance od komárů může sladší krev, krevní skupina 0, černé oblečení atd. Proto se doktorka Lindsey Zubritsková pustila do osvěty a přináší vědecky podložené důvody četných kousanců. Většinu z nich bohužel podle dermatoložky neovlivníme.
Jedním z hlavních důvodů, proč jsou lidi napadáni komáry, je především vysoká teplota a lidský pot. Krvelačný hmyz zejména přitahují látky jako čpavek, kyselina močová a kyselina mléčná, informuje deník Daily Mail. Takže lidé, kteří se věnují cvičení a sportu, nebo jsou obézní, se stávají nejčastější cílem.
Nadcházející důvod může šokovat především české pivaře. „Další věc, která zvyšuje náchylnost ke komářímu kousnutí, je pití piva,“ prozradila dermatoložka. Již malá sklenice piva, přibližně 350 ml, stačí, aby se krev milovníků piva stala atraktivnější pochoutkou.
Vysoké množství bakterií žijící na kůži je posledním ze zásadních faktorů ovlivňující hojnost štípanců na vašem těle. Terčem jsou především odkryté části těla. „To také vysvětluje, proč jsme nejčastěji poštípaní na kotnících, v těchto oblastech jsou nejsilnější kolonie bakterií,“ objasnila dermatoložka.
I tyto důvody jsou však proměnlivé a u každého člověka se projevují jinak Někteří lidé mají díky genetice větší pravděpodobnost, že je komáři poštípou, což neovlivníme.
Taky si myslím, že kvasinky asi moc nemusí, protože sestra, už před více jak šedesáti roky, vždy než jsme šli na „koupalko“ u lesa, snědla trochu kvasnic a nikdy na ni komáři ani ovádi a jiný hmyz nešli. Kvasnice jsem nejedl, ale hmyz mě také neštípal, jelikož jsem byl „kačena“ a skoro celé odpoledne jsem nevylézal z vody ... 🙂