Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Trpím rakovinou prsu! Oznámení moderátorky šokovalo diváky

Autor: pma - 
10. května 2023
07:44

Osmadvacetiletá Calyn Thompsová, moderátorka zpráv televize WHO 13 News v americké Iowě, v minulém týdnu šokovala diváky. V přímém přenosu oznámila, že jí byla lékaři diagnostikovaná rakovina prsu a musí podstupovat náročné chemoterapie. Svým příběhem chtěla motivovat sledující, aby nepodceňovaly pravidelné lékařské prohlídky a navštěvovali pravidelně lékaře.

Diváky americké televize WHO 13 News překvapila v minulém týdnu osmadvacetiletá novinářka Calyn Thompsová. V pořadu „Today in Iowa“ moderátorka rozkryla sledujícím svůj příběh.

„Před šesti měsíci jsem dělala rozhovor ohledně prevence o rakovině prsu a o tom, aby ženy chodily na vyšetření na mamograf. To jsem ale ještě netušila, že to je začátek mé cesty,“ popsala Thompsonová. Když moderátorce lékaři v listopadu loňského roku oznámili, že trpí závažnou nemocí, vzpamatovávala se z toho dlouhé týdny.

Vlna podpory

Od té doby zpravodajka absolvovala sérii několika chemoterapií. Její lékařský tým věří, že je vše na dobré cestě a žena se z onemocnění dostane. Thompsonová se o svém osobním problému rozhodla dle jejích slov mluvit z toho důvodu, aby pomohla divákům. „Pokud mohu pomoci byť jen jedné osobě, bude to stát za to,“ svěřila se. Žena apelovala také na to, aby lidé nepodceňovali preventivní prohlídky a navštěvovali pravidelně své lékaře.

Emotivní proslov, který Thompsonová v živém vysílání v slzách pronesla, udělal na diváky dojem. „Právě teď procházíme stejnou věcí! Zvládneme to,“ komentovala moderátorčin osobní výstup jedna z divaček. Další moderátorčin fanoušek připojil také osobní zprávu. „Děkuji za vaše sdílení, mojí ženě právě zjistili rakovinu. Zítra nebo pozítří se dozvíme, jak moc je její stav vážný,“ napsal na sociální sítě zdrcený muž.

Do práce se chce vrátit

Sílu moderátorce poslala skrze sociální sítě i kolegyně z branže. „Posílám ti tolik lásky! Nedokážu si představit, jak musí být těžké brzy ráno vstávat a dělat svou práci, když je člověku tak špatně. Jsi tak silná žena!,“ vyjádřila slova podpory moderátorka z konkurenční stanice KCCI. „Všem vám moc děkuji, jste neskuteční,“ poděkovala žena všem za podporu.

Na konci května čeká oblíbenou zpravodajku naplánovaná operace. Po ní Thompsonová z obrazovek na několik týdnů zmizí, aby mohla věnovat rekonvalescenci a odpočinula si. „Ale já se vrátím a budu lepší než kdy předtím,“ slíbila s úsměvem fanouškům.

Video  Pět nejčastějších nemocí, na které Češi umírají  - Videohub
Video se připravuje ...

lucie13 ( 11. května 2023 16:00 )

Zobrazit celou diskusi