Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Dvojčátka se narodila už ve 22. týdnu těhotenství: Lékaři jim dávali nulovou šanci na přežití!

Autor: rc - 
19. května 2023
05:00

Dvojčátka Harley a Harry Craneovi z hrabství Derbyshire se narodila předčasně. Na svět přišla už ve 22. týdnu a lékaři jim dávali nulovou šanci na přežití. Ovšem sourozenci jsou skuteční bojovníci. Po 140 dnech na novorozenecké jednotce intenzivní péče je propustili domů. Nyní už jim je sedmnáct měsíců a daří se jim dobře!

Manželé Jade a Steve Craneovi dlouhá léta toužili po dítěti. Jedenáct let se snažili o dítě, ale stále se jim to nedařilo. Štěstí se na ně usmálo až po osmém cyklu umělého oplodnění, kdy jim lékaři prozradili, že čekají dvojčátka! „Nemohla jsem tomu uvěřit. Hrozně jsem se bála, že potratím nebo že se něco pokazí,“ uvedla Jade pro britský deník Daily Mail s tím, že se během těhotenství co nejvíce šetřila.

V říjnu 2021 poté, co u ní došlo k úniku plodové vody, ji převezli do nemocnice v Nottinghamu. Vyšetření odhalila, že došlo k ruptuře blan. „Řekli mi, že mě přijmou, ale že jsem pravděpodobně potratila. Doktor stále říkal, že to byl potrat, ale já jsem říkala, že to není možné, protože jsem cítila, jak se děti hýbou,“ popsala dramatické chvíle. „Věděla jsem, že jsou v pořádku, ale bylo mi řečeno, že nepřežijí,“ dodala.

Poté, co dvojčátka, která dostala jména Harley a Harry, přišla na svět, byla převezena na novorozeneckou jednotku intenzivní péče, kde je připojili k ventilátorům. Sourozenci trpěli chronickým onemocněním plic a potýkali se se závažným a životem ohrožujícím onemocněním střevní sliznice zvaným nekrotizující enterokolitida. Museli podstoupit několik operací. Ovšem dvojčátka zabojovala a po 140 dnech mohla s rodiči jít domů.

Z nemocnice je propustili na jaře minulého roku. „Jsem tak hrdá na svá miminka – jsou to malí bojovníci,“ uvádí maminka roztomilých sourozenců, kterým už je sedmnáct měsíců. Podle výše zmíněného deníku jsou sourozenci nejpředčasněji narozenými dvojčátky v Británii.   

Video  Sex po porodu: Některé ženy zažijí poprvé vaginální orgasmus.  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud