Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Dcera (15) narkomanky Katky ze slavného dokumentu promluvila: Nikdy nebudu jako máma!

Autor: jel - 
28. února 2023
05:00

Drogově závislou Kateřinu Bradáčovou (46) zná celé Česko díky časosběrnému dokumentu Katka režisérky Heleny Třeštíkové (73). Katka je roky závislá na tvrdých drogách, s nimiž nepřestala ani v těhotenství. Dcery Terezky (15) se před lety zřekla a holčičku vychovala babička. Tereza promluvila o tom, jak dnes žije.

Helena Třeštíková začala dokument Katka natáčet v roce 1996, kdy bylo hlavní protagonistce teprve 19 let a žila v terapeutické komunitě. Byla rozhodnutá, že už se k drogám nikdy nevrátí, a doufala, že bude mít v budoucnu normální život.

To se ale nepovedlo, k závislosti se vrátila. A všechny následující pokusy o detox selhaly. Katka s drogami nepřestala ani v těhotenství, kdy měla navíc aktivní žloutenku typu C. Dceru Terezku po narození opustila.

Už na konci natáčení v roce 2009 byla Katka zbavena rodičovských práv. Terezu, které je dnes patnáct let, vychovala babička. Dívka natáčí videa na sociální síť TikTok a redakci webu Expres.cz napsala dopis, v němž popsala, jak dnes žije. 

Chystá se na střední školu, má své koníčky a stará se o babičku, blízké i zvířata. „Chci do světa posílat lásku a sílu těm, kteří to mají podobné jako já, nebo těm, co to potřebují,“ vysvětlila Tereza Expresu, proč natáčí videa. „To, jakou mám biologickou maminku, mě velmi mrzí. Já ale nejsem ona a ani nikdy nebudu,“ uzavřela teenagerka.

Video  Katka – nejznámější česká narkomanka  - Videohub
Video se připravuje ...

Skeptik ( 2. března 2023 09:46 )

Ano, vypadá to, že po otci by mohla zdědit ještě horší geny jak po matce. Protože násilnictví je jiná věc než jenom fetovat. Jinde píšou, jak se vyjádřila o svých rodičích. O matce mluví jako o Katce, uvádí, že ji jako mámu nebere. A vůči otci použila docela nelichotivé označení. Mně to přijde ne moc dobré. I ti biologičtí rodiče jsou totiž rodiče a právě po nich má - od obou - svoji kompletní genetickou výbavu. Po rodičích člověk dědí svoji postavu, nadání a nebo naopak i různé dysfunkce a poruchy, povahu a do značné míry i chování. Z těch rodičů je v člověku toho opravdu hodně. A popřít nebo nějak odepsat své rodiče, tak to člověk v důsledku dělá i vůči sobě. Zkrátka aby to pak jednou nevedlo k nenávisti k sobě samé.

Skeptik ( 2. března 2023 09:29 )

Ano, predispozice tu je, ale hodně dětí alkoholiků nepije a totéž může být u lidí závislých na drogách.

Jana Procházka ( 28. února 2023 18:58 )

No, právě, že dispozice k tomu, že bude mít dotyčná dispozice k závislostem tu genetická je, to platí, jak pro alkohol, tak drogy, je to doloženo lékařskou literaturou a u alkoholu prokázáno ... až do širšího příbuzenstva ..je tam samozřejmě, i vzorec chování, který se opakuje .... nemusí to být nutně vědomé, podvědomí je ***. Proto není etické tu slečnu do toho tahat, to je bestialita a všichni by zasloužili. A, nechápu tu Třeštíkovou, co nám jako sděluje ?? Že se parazitně přiživuje na starý fetce ??

Skeptik ( 28. února 2023 17:34 )

nějak se špatně zařadilo, nereagoval jsem sám na sebe, ale na příspěvek níže "Geny nevyčůráš"...

Skeptik ( 28. února 2023 17:32 )

Tak drogám se asi propadne snadno, závislost tam vznikne u některých daleko snáze než u konzumace alkoholu. Těžko někoho soudit. Já nechápu víc lidí, co dělají, třeba i voliče určitých politků nebo stran.

Zobrazit celou diskusi