Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Tři trosečníci strávili 28 hodin na otevřeném moři: Čelili hejnu medúz i útoku žraloka!

Autor: rc - 
18. října 2022
11:40

Trojice kamarádů si chtěla užít rybaření, místo toho ale skupinu čekal boj o život. Kamarádi, kteří se znají od dětských let, rybařili v Mexickém zálivu poblíž ropné plošiny, když se náhle zhoršilo počasí a jejich loď se potopila. Rybáři zůstali v moři osmadvacet hodin vydáni napospas osudu. Zatímco čekali na záchranu, čelili medúzám, a dokonce i žralokovi. Nakonec je na poslední chvíli zachránil mobilní telefon.

Poznali se jako děti a přátelství jim vydrželo až do dospělosti. Trojice přátel Phong Le (41), Son Nguyen (43) a Luan Nguyen (40) si o víkendu vyrazila zarybařit. Rodáci z americké Louisiany v sobotu ráno nasedli do motorové lodi a vyjeli na moře, aby ulovili pár ryb.

Nicméně trvalo jen pár minut, než se zvedl vítr a vlny začaly do lodi nebezpečně narážet. Phong Le, jemuž loď patřila, pro People uvedl, že přátelům řekl, aby si oblékli záchranné vesty. Do lodi se začala valit voda a šla pomalu ke dnu. Skupinka vzala proto dva velké chladící boxy, svázala je k sobě a vyrobila si tak improvizované plavidlo. „Vítr byl příliš silný. Poháněl nás tak rychle, že jsme nemohli pádlovat zpátky k ropné plošině,“ popsal Le. Ovšem to byl pouze začátek.

Dostali se do hejna medúz, kterých se nemohli zbavit. Na provizorním plavidle trojice společně přečkala noc. V neděli ráno se Le rozhodl, že se oddělí od skupiny a poplave k lodi, která zřejmě patřila lovcům krevet. Ve chvíli, kdy byl však Le ve vodě, se loď dala do pohybu. Rozhodl se proto, že zkusí štěstí a zkusí vyfotit svou pozici na mobilu, poslal ji svému kamarádovi. Jakmile se zpráva odeslala, mobil se vybil. „Viděl jsem, že to přijal a pak se můj mobil vypnul,“ uvedl Le.

Zatímco se snažil přivolat pomoc, jeho přátele napadl žralok, který na ně prý zničehonic zaútočil! „Reagoval jsem tak, že jsem se ho snažil odstrčit, ale nefungovalo to. Tak jsem ho palcem dloubl do očí,“ popsal boj s predátorem Luan. Žralok mu zničil záchrannou vestu. Navíc začala voda pronikat i do boxů, které je držely alespoň trochu v bezpečí.

Nicméně zpráva, kterou poslal Le svému kamarádovi, se nakonec dostala k pobřežní hlídce, která už po nich pátrala poté, co se neozvali svým blízkým. Nejdřív zachránili z vody Leho a následně se jim podařilo najít i jeho přátele. „Ten pocit, kdy jsem se dostal ven z vody, byl úplně nejkrásnější,“ uvedl Luan. „Dva ze tří rybářů utrpěli zranění rukou v důsledku útoku žraloka,“ uvedla pobřežní hlídka na facebooku. V nemocnici strávili několik hodin a následně byli propuštěni do domácí péče.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa