Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Tragická dovolená: Opilý mladík (22) spadl z vozítka a nyní nemůže mluvit

Andre (22) si při pádu vážně poranil hlavu.
 (Autor: GoFundMe)
Autor: štt - 
5. července 2022
12:39

Dvaadvacetiletý Andre Franco byl s přáteli na dovolené v Ayia Napě. Měli už hodně upito, když se rozhodli projet se na pronajatém vozíku. V plné rychlosti vjeli do ostré zatáčky. Andre spolu se svým kamarádem spadli ze zadního sedadla. Mladík naneštěstí utrpěl vážné poranění hlavy.

Skupina chlapců z Londýna vyrazila na letní dovolenou na Kypr. Během večera se opili a nápad projet se na malém vozítku skončil vážným zraněním. Přestože okamžitě zavolali záchrannou službu, zraněněný Andre zůstává nadále ve vážném stavu.

V nemocnici jeden z chlapců zavolal Andreho matce Isabel, aby se jí svěřil. Ta ihned zalarmovala i kmotru Susan, a ještě ten den odletěly na Kypr, kam krátce poté dorazil i otec Carlos. „Jen si pamatuji, jak Susan stála vedle mě a já jí nedokázala říct nic víc než, že měl Andre nehodu,“ sdělila Isabel deníku Metro. Cestou se jí v hlavě honily ty nejhorší možné scénáře.

Bývalý hráč klubu Gospel Oak FC prodělal několik vážných operací, během nichž mu lékaři kvůli otoku odstranili část lebky. Od nehody nemůže chlapec chodit ani mluvit a je možné, že se již neuzdraví. „V tuto chvíli toho lékaři ještě moc nevědí,“ vysvětluje dále matka, která věří, že se zdravotní stav jejího syna brzy zlepší.

„Sem tam se probouzí. Hýbe nohama, rukama a celým tělem,“ popisuje dále Andreho stav, „ptali jsme se ho na otázky. Dokázal na ně odpovídat pohybem hlavy.“ Chlapec však svou matku nedokázal poznat.

Isabel již založila stránku na GoFundMe, aby pomohla vybrat peníze na Andreho návrat domů. Převoz může totiž vyjít až v přepočtu na devět set tisíc korun. „Viděli jsme v jeho tváři výrazy, které připomínaly úsměv. Možná je to jen zbožné přání, ale vím, že s námi komunikuje,“ uzavřela matka rozhovor.

begonie ( 5. července 2022 19:21 )

Parta kluků hecovala jeden druhého.....bohužel za blbost se platí - možná bude poznamenaný do konce života a to je kruté

vrsrvrsr ( 5. července 2022 17:34 )

Angličané se po celém světě chovají jako nadřazená *** a potom to takto dopadá...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa