Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Kamarádí s Talibánem, jel i na Ukrajinu: Odvážlivec plánuje jednosměrný výlet na ostrov s vraždícími domorodci

Autor: štt - 
4. června 2022
14:07

Britský dobrodruh v minulosti navštívil Afghánistán poté, co se jej zmocnili Tálibán. Nedávno zavítal na Ukrajinu okupovanou ruskými vojáky. Nyní hledá další dobrodružství. Přemýšlí, že navštíví domorodý kmen žijící na ostrově Severní Sentinel. Mnoho cestovatelů se odtamtud nevrátilo živých.

Miles Routledge, student fyziky na Loughborough University, má pro strach uděláno. V minulosti se spřátelil s bojovníky Talibánu a po začátku invaze se vydal Ukrajinu. Rodák z Birminghamu by nyní rád prozkoumal údajně „nejnebezpečnější místo na planetě“, informoval server Daily Star.

Na svůj twitterový účet napsal: „Potřebuji nápady pro další cestu. Jaké je dle vás nejnebezpečnější místo na světě, kam se lze vydat s omezeným rozpočtem?“ Miles se přiznal, že se chtěl původně vydat na ostrov Severní Sentinel, ale nemá k tomu dostatek financí.

Ostrov nacházející se v Indickém oceánu je kvůli několika incidentům považován za nejméně přátelské místo na Zemi. Domorodý kmen čítající zhruba 400 členů je známý tím, že zabil kohokoliv, kdo se k jejich břehům přiblížil. Dokonce indické úřady zakázaly se k místu přiblížit.

O domorodých Sentinelcích, kteří na ostrově žijí již více než 60 000 let, se toho i přes četné pokusy o průzkum oblasti ví jen málo. V nedávných letech tam totiž došlo k mnoha tragickým úmrtím.

Například v roce 2006 kmen zabil dva muže, kteří nedaleko ostrova lovili ryby. Poslední známou osobou, která ostrov navštívila, byl křesťanský misionář John Allen Chou, kterého ostrované zabili v roce 2018.

Milesovi fanoušci se jeho rozhodnutím navštívit obávaný ostrov překvapeni, ale i znepokojeni. „Víte, co to znamená? Váš výlet by byl jednosměrný,“ uvedl jeden z uživatelů pod příspěvkem. „Měl byste je nechat na pokoji, víte, co vás tam čeká a umřít nechcete,“ přidal se další. Zda se Miles na cestu na ostrov vypraví, stále není jisté.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi