Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Německo pobouřila spoře oděná turistka: Vyzývavě pózovala u Památníku holocaustu

Autor: rc, rc - 
2. listopadu 2021
21:20

Německou veřejnost pobouřilo video uživatele sociální síté TikTok, které natočil u Židovského památníku v Berlíně. Na videu je vidět blondýnka, která si bez skrupulí vlezla na památník a spoře oděná pózovala před foťákem. Zatímco střídala pózy, všichni kolem na ni šokovaně koukali.

Návrhy na vznik berlínského památníku věnovaného obětem holocaustu padaly už v roce 1988. S výstavbou se však začalo až v roce 2003 a Židovský památník byl otevřen o dva roky později. Památník je tvořen dvěma tisíci sedmi sty jedenácti šedými betonovými deskami, které připomínají rakve. Ten, kdo prochází mezi deskami, které jsou různě vysoké, může cítit lehkou dezorientaci, která má vybízet k zamyšlení a diskuzi.

Na sociální síti TikTok se objevilo video, které bylo u památníku natočeno 29. října. Záběry zachycují pohlednou blonďatou ženou, která má sobě černou sportovní podprsenku a sportovní černé legíny. Blondýnka se vyhoupne na jeden z kamenů a mění pózy, zatímco ji fotografuje její doprovod. „Nedá se ani popsat, jak jsem zděšený,“ říká muž, který vše zpovzdálí filmuje.

TikTok je obvykle zaplaven videi influencerů, jež se natáčí při různých šílenostech, aby získali pozornost, ovšem tentokrát pozornost k sobě připoutalo právě toto video, které doposud získalo víc jak 12 milionů zhlédnutí. „Všimli jste si, jak na ni všichni zírají, protože je to tak neuctivé,“ napsal pod video jeden z uživatelů. „Jsem Žid a jen mě děsí, jak je to nevhodné,“ napsal další. „Zjevně se nesnaží lidi vzdělávat o holocaustu,“ píše jiný uživatel.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi