Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Emě (9) se „nohy rozeběhly samy od sebe“: Školačka zachránila na oslavě holčičku (6) před utopením

Emin tatínek Peter s jedním ze svých dětí. Ema zachránila kamarádku Leničku (6) před utopením.
Emin tatínek Peter s jedním ze svých dětí. Ema zachránila kamarádku Leničku (6) před utopením.  (Autor: Facebook)
Autor: ran - 
27. října 2021
09:44

„Já nevím, maminko, když jsem ji viděla spadnout do bazénu, nohy se mi rozeběhly samy od sebe,“ těmito slovy odpověděla školačka Ema své mámě, když se jí zeptala, proč k bazénu nezavolala někoho z dospělých. Ema ale místo volání o pomoc raději sama vytáhla svoji malou kamarádku z vody a možná jí tak zachránila život.   

Ema (9), školačka třetí třídy, zachránila život Lence (6), když během rodinné oslavy spadla do bazénu, kde nestačila. Kolem bazénu se většinou pohyboval někdo z mnoha v ten den na zahradě přítomných dospělých, v tu chvíli ale zrovna u vody nikdo z nich nebyl. 

Lence v osudný okamžik uklouzla noha a holčička-neplavec skončila v metr a půl hlubokém bazénu. Ema neváhala, skočila za ní, chytila ji v podpaždí a vytáhla ven. Za svůj obětavý čin získala nominaci na Dětský čin roku.

Zouvala se v běhu

„Byli jsme na oslavě u dědečka v Nové Bani, bylo nás tam hodně a my jsme si hráli u bazénu,“ popsala školačka Emka ze slovenských Veľkých Vozokan scénu pro Nový Čas. „Když Lenka spadla do vody, hned jsem se tam rozběhla, cestou jsem si vyzouvala boty a skočila jsem za ní. Umím plavat, tak mě nic jiného nenapadlo, jen skočit a vytáhnout ji. Chytila jsem ji tlačila na hladinu, aby se mohla nadýchnout,“ uvedla Ema.

Obě děvčata pak vyhledala Eminu maminku Alenu (33). Ta spolu s ostatními dospělými ještě netušila, co mohlo v tu chvíli probíhat za tragické drama, nebýt Emina statečného zásahu. Jen se divila, proč jsou obě celé mokré a přitom oblečené. Až když od Emy slyšeli, že právě vytáhla Lenku z vody, všichni se zhrozili. Na otázku, proč Ema nezavolala někoho z dospělých, dívka odpověděla, že neví, že se jí prostě „nohy samy od sebe rozeběhly.“

„Zachovala se velmi odvážně,“ chválí svoji dceru mamina všude, kde může, a přihlásila ji i na Dětský čin roku. „Máme čtyři děti, Emka je nejstarší a odmalička je učíme plavat, tak­že jim voda není cizí,“ dodala maminka.

„Její slova ve mně rezonují“

„Jsme na ní velmi hrdí, to, co udělala, vyžadovalo obrovskou odvahu. Neumím si představit, co všechno se mohlo stát a jak rychle mohlo dojít k tragédii, kdyby se takto nezachovala,“ dodal podle Nového Času Emin tatínek Peter (33). „Denně na to myslím, na ta její slova, že se jí nohy samy rozeběhly. Stále ve mně rezonují. I proto jsem ji přihlásila. Nejde o to, zda to vyhraje, ale zaslouží si to. Pro nás už napořád hrdinkou zůstane,“ dodala dojatá Emina maminka Alena.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud