Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Znásilněná a mučená Nela (30) překvapila: Předčasně ukončila sbírku na svou pomoc!

Autor: lc - 
27. září 2021
12:31

Strach o život, mučení, znásilnění i pokus o sebevraždu! To všechno má za sebou Nela Moravcová (30), která se v pražských Holešovicích stala obětí svého souseda Jiřího Meindla. Na pomoc mladé ženě, která po skoku z okna zůstala na vozíčku a v invalidním důchodu, vznikla dobročinná sbírka. Tu ale teď Nela předčasně ukončila!

Za měsíc a půl, kdy sbírka trvala, se na účtu na dobročinné platformě Donio sešlo neuvěřitelných 2 878 976 korun! Štědrých dárců, kterým Nelin osud nebyl lhostejný, se našlo téměř pět tisíc! Vybrané peníze mají jít na zajištění bezbariérového bydlení a nutné rehabilitace, které právě zahájila. Ačkoli sbírka ještě měla pokračovat, byla uzavřena. „Sbírku na Donio jsem ukončila předčasně. Chtěla jsem se zaměřit na budoucnost místo toho, aby mě nadále pronásledovala minulost. Měla jsem dojem, že co jsem ‚měla za povinnost‘, bylo už splněno,“ píše mladá žena na sociální síti.

Svůj příběh se vystudovaná fotografka nebála zveřejnit, otevřeně popsala, co se dělo za zavřenými dveřmi bytu, kde po útoku násilníka skončila. „V době, kdy mě znásilňoval pěstí do obou intimních otvorů, kde jsem měla i řezné rány nožem, kdy mě mlátil a škrtil hlava nehlava, tak jsem si stále opakovala, Nelo, ještě ne… ještě nemůžeš odejít, ještě jsi tu nesplnila vše, co potřebuješ,“ popisovala upřímně šokující dění.

Teď nabyla pocitu, „že jsem všechno vykřičela do světa, a i když se mi tím strašně moc ulevilo, byla tam pořád nějaká tíha,“ píše Nela, která zároveň děkuje všem, kdo ji podporovali a dali jí možnost promluvit. A prozradila další plán, kterým je vydání knihy s jejím příběhem a také s texty o mentální anorexii, se kterou léta bojovala. „Teď potřebuju splnit dluh, který mám vůči svému tělu, vůči svému svědomí a nějakým kreativním potřebám. Knížka bude,“ raduje se Nela.

Muž se v metru pokusil znásilnit dívku. (6. září 2021)

Video Muž se v metru pokusil znásilnit dívku. (6. září 2021) - Policie České republiky

 

Další videa