Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, déšť 22°C

Dramatický den změnil rodině z Pardubic život: Táta (49) tří dětí skončil ochrnutý

Autor: jel - 
24. srpna 2021
14:48

Manželé Petr a Eva žili společně se svými třemi dětmi poklidným životem v Pardubicích. 25. července 2017 se však celé rodině obrátil život naruby. Ten den byl Petr na návštěvě u svých rodičů a necítil se úplně dobře. Domníval se však, že o nic nejde a bolest se snažil ignorovat. Jenže pak ho postihla cévní mozková příhoda. Do nemocnice se dostal pozdě a skončil ve vážném stavu. Nyní je ochrnutý na jednu polovinu těla a druhá se zmítá záškuby. Děti nesou tragédii, která postihla jejich tatínka, velmi těžce, ale doufají, že se jednou naučí sám ovládat elektrický vozík.

Petr byl před nešťastnou událostí živnostníkem, montoval sádrokartony. Dlouhodobě se necítil dobře a stěžoval si na bolest hlavy a pískání v uších. Jenže pro velké množství práce svůj zdravotní stav neřešil, domníval se, že nejde o nic vážného a pouze bral léky na bolest.

Když ho postihla mrtvice, zrovna kolem nebyl nikdo, kdo by mu pomohl. Rodiče ho našli až za nějakou dobu. Čas zrovna u mozkových příhod hraje opravdu velkou roli a to, jaké si pacient ponese dlouhodobé následky, nejvíce závisí na tom, zda mu byl dostatečně brzo podán lék. 

A tak, přestože rodiče přivolali záchrannou službu, Petr skončil ochrnutý na celou polovinu těla a druhá se zmítá záškuby. Momentálně je plně odkázán na pomoc druhých. Jakákoli samostatná činnost je pro něj nyní v podstatě nemožná. 

Děti se trápí

Dobré je, že Petrův intelekt zůstal zcela v pořádku. Vše si pamatuje a s rodinou se dokáže domluvit i přes to, že špatně mluví. Svůj volný čas tak táta tráví poslechem hudby a sledováním filmů. Nic ale nevzdal a stejně jako zbytek jeho rodiny doufá, že se jeho stav zlepší. „Každý malý posun by byl úspěch,” uvedla paní Eva.

Nejhůře nesou celou situaci Petrovy děti, syn David (19) a především dvě dcerky Sára (13) a Sofinka (4), která je ještě úplně malá. „Chodíme k psycholožce, trochu se to lepší, ale kdyby se zlepšil Petr, bylo by dětem určitě lépe. Mohly by s ním trávit více času,” popsala maminka situaci. 

K tomu, aby byl samostatnější v každodenních činnostech, by Petrovi nejvíce pomohla možnost navštěvovat rehabilitační centrum Sarema v Liberci. Tam by mohl intenzivně cvičit, jenomže zdravotní pojišťovna tyto rehabilitace nehradí v plné výši. Rodina proto prosí o pomoc ve sbírce. Na stránkách crowfundingové platformy Donio může každý přispět na pomoc Petrovi a jeho rodině. 

Lenovo Tablet ( 25. srpna 2021 21:42 )

Koukat na filmy a číst, cvičit doma nejde,hm to je fakt na prd

typos ( 25. srpna 2021 20:38 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa