Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

Kutil z Příbrami má v garáži luxusní sporťák pro vyvolené: Prodává ho za „lidovou“ cenu

Autor: rix - 
13. července 2021
17:18

Luxusní sporťák McLaren F1 je velmi nedostupné zboží. Stojí kolem 10 milionů dolarů, navíc jich společnost vyrobila jen 64. Kutil z Příbrami však doma v garáži postavil velmi podobné auto a nyní ho chce prodat přes internet.

Mclaren F1 je vysněný sporťák nejednoho milovníka rychlých aut. Vůz drží rekord nejrychlejšího sériově vyráběného auta, vyhrává závody v Le Mans a mezi jeho vlastníky patří jen vyvolení. Mezi nimi například anglický herec Rowan Atkinson nebo americký moderátor Jay Leno. Jeden exemplář patřil i miliardáři Elonu Muskovi, než si přesedlal svou Teslu, informoval MotorIllustrated.

Pro běžného smrtelníka je tento vůz absolutně nedostupným zbožím. Stojí zhruba deset milionů dolarů a když už na něj člověk našetři, stejně se na něj nedostane. Společnost totiž vyrobila pouhých 64 kusů.

Na tuto skutečnost alespoň z části vyzrál jeden kutil z Příbrami. Svého McLarena si zkrátka vyrobil sám! Jen z úplně jiných součástek a pravděpodobně i s odlišným výkonem. Prý vychází z jiného luxusního vozu Porsche Boxster. To mu ale nepřekáží v tom, aby svůj model nabízel k prodeji na serveru eBay.com. A cena? Už poněkud lidovější. Zatím se vyšplhala na jeden a půl miliónu korun.

Video Nejdražší rozvody v historii! Bill Gates se rozvádí! - Videohub

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa