Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Belgický Rambo: Voják ukradl čtyři bazuky a teď chce zabít hlavního epidemiologa

Autor: štt - 
21. května 2021
11:18

Belgický voják Jurgen Conings (46) je na útěku poté, co ukradl několik těžkých zbraní z vojenského muničního skladu. Za svůj zběsilý čin si od belgických novinářů vysloužil přezdívku po ikonické filmové postavě „Rambo“. Stovky vojáků z útvaru speciálního nasazení jsou mu teď na stopě.

Těžce ozbrojený belgický voják, desátník Jurgen Conings, je na útěku poté, co vyhrožoval nejvyššímu virologovi v zemi Marcovi Van Ranstovi, který připustil zavedení plošných proticovidových opatření. Akademik byl spolu se svou rodinou preventivně převezen na bezpečné místo.

Conings se nyní ukrývá kdesi v lesích rozsáhlého národního parku Hoge Kempen. Dle informací poskytnutých deníkem The Daily Star je ozbrojen těžkými zbraněmi: čtyřmi raketomety, kulometem a malorážní pistolí, které ukradl z kasáren, kde pracoval.

Conings v dopisu na rozloučenou napsal, že „už nemůže žít ve společnosti, kde nám politici a virologové všechno vzali“. Desátník působil v bývalé Jugoslávii, Libanonu, Iráku a Afghánistánu. Jako Rambo, ikonický akční hrdina, svedl vlastní boj uprostřed vietnamského pralesa, a tak se nyní Conings rozhodl bojovat na vlastní pěst s celou belgickou vládou. Na konci dopisu všechny varoval, že se „připojí k odboji a nevzdá se“.

Belgická federální prokuratura uvedla, že kolem 250 policistů a vojáků bylo rozmístěno v lese poblíž nizozemských hranic s cílem „odbojáře“ najít. Nyní národní park pročesávají týmy těžce ozbrojených důstojníků s obrněnými vozidly a pohotovostními vrtulníky.

Vojáci již nalezli armádní vozidlo, kterým „belgický Rambo“ uprchl, ale předpokládá se, že muž zůstává vyzbrojen ruční palnou zbraní a samopalem FN P90, který dokáže prorazit i neprůstřelné vesty.

Van Rast promluvil k občanům země z bezpečného místa: „Odmítání protipandemických opatření a plošného očkování se příliš často shoduje s agresí, násilím a rasismem“. Hlavní lékař na konci prohlášení dodal: „Jedno je jasné: takové hrozby na mě nedělají ani nejmenší dojem.“ Dle prohlášení ministerstva obrany Conings v minulosti figuroval na seznamu extremistů dlouhodobě sledovaných belgickými protiteroristickými službami.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa