Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Muž (56) při nehodě přišel o prst: Teď ho využívá k odemykání svého mobilu!

Autor: rix - 
8. května 2021
12:17

Šestapadesátiletý Keiran Higgins přišel o kus svého prstu, když mu ho v práci rozdrtil jeřáb. Potom co nějakou dobu svůj prst uchovával ve sklenici s alkoholem ho něco napadlo. Mrtvý prst se pokusil zaregistrovat na svůj Samsung, aby ho s ním mohl odemykat. A povedlo se!

Potom, co nešťastnou událostí Keiran o prst přišel, vydal se do nemocnice. Tam se dozvěděl nepěknou zprávu. Lékaři už mu ho zpátky přišít nedokázali, byl příliš zdevastovaný, informoval deník The Sun.

Nemocnici tedy nakonec opustil s velkými bolestmi a antibiotiky. Nicméně pořád měl u sebe zmíněný chybějící článek prstu. Keirana napadlo, že by mohl prst potřebovat jako důkaz pro pojišťovnu a nebylo by dobré se ho zbavovat. Naložil ho tedy do sklenice s alkoholem.

„Nikdy nevíte, kdy se něco stane a bude se hodit jako důkaz, znám pojišťovny, nechce se jim vyplácet,“ vysvětlil své počínání. Když měl po dvou týdnech dlouhou chvíli, napadlo ho, že by svůj prst mohl zaregistrovat na svůj mobil a odemykat ho s ním.

„Vymyslel jsem mazaný plán, vyndal jsem prst z extraktu, osušil ho a heuréka! Registroval jsem si chybějící prst na svůj Samsung“, uvedl nadšený Keiran.

Lucas Francese, manažer biometrických zařízení ve francouzské letecké společnosti Thales, uvedl, že standardní technologie na trhu brání falešným prstům, jako jsou ty vyrobené z gumy nebo želatiny, v odemykání mobilů. „Živých nebo mrtvých prstů se to ale netýká,“ podotkl.

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi