Pondělí 17. května 2021
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Oblačno, déšť 15°C

Mámě (55) čtyř dětí koronavirus napadl mozek: Zůstala paralyzovaná od hlavy k patě!

Autor: rc - 
11. dubna 2021
15:10

Na nemocniční lůžko upoutal koronavirus Ajšu Hussajnovou (55). Máma čtyř dětí musela být připojena na ventilátor, na němž zůstala dlouhých sto dní. Tím však její boj neskončil. Virus napadl její mozek a do té doby zdravá žena zůstala paralyzovaná od hlavy k patě! Osud Ajši hluboce zasáhl její okolí a její blízcí se rozhodli vyhlásit na její podporu veřejnou sbírku.

Máma čtyř dětí Ajša Hussajnová do prosince loňského roku žila spokojeným životem v britském městě Cambridge. V prosinci jí však byl diagnostikován covid-19. Stav pětapadesátileté ženy se neustále zhoršoval, až byla převezena do nemocnice, kde byla připojena k ventilátoru, který jí pomáhal s dýcháním dlouhých sto dní! V lednu se jí pak dokonce na dvě minuty zastavilo srdce...

V únoru přišla další zdrcující zpráva. Biopsie odhalila, že virus se rozšířil do mozkového kmene a zabil mnoho periferních nervů. V důsledku toho Ajša zůstala paralyzována od hlavy k patě.

Jejím hlasem se stala její dcera Amina Buxová. „Bylo to naprosto devastující slyšet to. Bylo to opravdu strašné. Nyní jsem maminčin hlas a vím, že ještě není připravená odejít. V tuto chvíli je při vědomí a vím, že nás slyší a rozumí nám, protože když jí řekneme, aby zavřela a otevřela oči, tak to udělá,“ uvedla Amina pro britský deník Daily Mail s tím, že odmítla, aby jí lékaři odpojili od přístrojů.

Jejich prognózy nejsou dobré a údajně pochybují, že by Ajša ještě někdy vstala z nemocničního lůžka. „Zatím nevědí, zdali někdy zesílí a alespoň částečně se uzdraví,“ dodala Amina s tím, že chce maminku dostat z nemocnice domů, aby mohla být se svými blízkými.

„Moje sestra porodila dva dny předtím, než byla máma převezena do nemocnice, takže má vnouče, které ještě neviděla,“ řekla Amina a dodala, že v lednu, zatímco byla u lůžka své mámy, se do jejího domu vloupali zloději a ukradli vůz a šperky. Na Ajšu byla vyhlášena veřejná sbírka a lidé, kterým se rodiny zželelo, na účet již poslali přes 8 tisíc liber ( cca 256 tisíc Kč).

VIDEO: Není rouška jako rouška: Jak dokáže ochránit kus utěrky nebo trička?

tomik007 ( 12. dubna 2021 00:39 )

Na první fotce vypadá jako MONCZA za 10 let...

tomik007 ( 12. dubna 2021 00:36 )

a KIKINA PASTUSIA TOBOLKA porad mele: rymiczka 😱

rannirosa ( 11. dubna 2021 20:58 )

Asi si nedovedete vubec predstavit, kolik to bude stat, aby se o svoji matku staraly jeji deti doma.Matka bude potrebovat specialni peci a na to ani ta sbirka nebude stacit.

Jardah775 ( 11. dubna 2021 19:30 )

Bleskoska ( 11. dubna 2021 18:38 )

Prý ten covid je vyvinut tak, aby napadal zejména drasticky určité rasy lidí. Ve speciálních vakcínách je prý obsažen také, proto po vakcinaci lidi někdy dokonce zaznamenají trnutí končetin, bolesti hlavy, někteří zvrací, točí sejim hlava a jsou unaveni. SÚKL nezjistil žádné problémy. Za rok ale mohou očkovaní skončit jako zde zmíněná paní. To ale budou těžko dokazovat spojitost s covidem či vakcínou proti němu. Po vakcinaci také mohou onemocnět covidem, tak se to svede na onemocnění. Uměle vyšlechtěný virus se chová nestandardně, běžné virózy byly jiné, že. Tak je covid uměle vyšlechtný, nebo není?

Zobrazit celou diskusi
Další videa