Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Z výšky na zem! Bohumil (40) pilotoval airbus, kvůli koronaviru skončil za kniplem rolby!

Autor: Pavel Pechoušek - 
8. dubna 2021
05:40

S Airbusem 319, 320 a 321 létal po celém světě. Jenže covidová krize většinu strojů uzemnila. A tak Bohumil Jahn (40), bývalý juniorský hokejový reprezentant, vyměnil knipl velkého dopravního stroje za knipl rolby ve Frymburku na Lipensku.

Celý profesní život strávil v kokpitech velkých dopravních letadel pro 124 – 236 osob. Jenže kvůli nekončící koronavirové krizi musel řešit, co dělat dál.

„S manželkou jsme si řekli, že potřebujeme změnu pro sebe a pro naše děti, zkrátka více lesů a kopců na trénink. Ve Frymburku jsem před 15 lety dělal lyžařského instruktora, měl jsem tu známé,“ vypráví, proč se z Kralup nad Vltavou, odkud to měl půlhodinu jízdy autem na pražské letiště, přestěhoval během dvou týdnů právě k břehům Lipna.

Prodej domu a stěhování 

„Rozhodnutí padlo ráno a večer týž den už jsme byli s manželkou ve Frymburku vyhlížet dům, který jsme našli druhý den. Další den si manželka našla práci a přehlásila kluky do školy ve Frymburku. A tím to bylo jasné. Pak už jsem jen musel dořešit prodej domu v Kralupech,“ popisuje.

Hokejista Bohumil Jahn se narodil v Novém Jičíně, kde také vyrostl a začínal s hokejem. Rolbaři na zdejším zimním stadionu už ho znali a pouštěli na led vždy kolem páté ráno, kdy měl stadion jen pro sebe. Jako dorostence si ho vybral extraligový klub HC Vítkovice, kde tehdy trénoval otec současného kouče áčka Miloš Holaň.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa