Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Srostlá dvojčata neměla přežít ani pár dnů: Teď už ale mluví, smějí se a učí se i chodit!

Autor: ran - 
2. března 2021
10:37

Marieme a Ndeye Ndiayeovy (4) mají dohromady dvě hlavy, čtyři ruce a dvě nohy. Když se narodily, lékaři jim prorokovali pár dnů, nanejvýš týdnů života. Teď už ale mluví, a učí se dokonce chodit. Jejich tatínek je z pokroků nadšený. Pro záchranu života a zvýšení jeho kvality s děvčátky vážil cestu z Afriky až do Londýna, kde teď všichni spolu žijí. 

Srostlá děvčátka se narodila v květnu 2016 v Senegalu. Jejich tatínek Ibrahima se s nimi v roce 2017 rozhodl odjet ze své rodné africké země, aby holčičkám mohl dopřát co nejkvalitnější péči. Zamířil s nimi do Velké Británie, kde se o ně začali starat v londýnské nemocnici. Rodina ale jinak žije ve waleském hlavním městě Cardiff.

Když v roce 2018 doktoři zjistili, že jedna z dívek - Marieme - má povážlivě slabé srdce, lékaři uvažovali nad tím, že děvčátka od sebe oddělí. Jejich oběhové systémy jsou ale na sebe tak těsně navázány, že by zákrok přinesl smrt oběma. A tak dál vyrůstají společně.  

Společně si hrají, společně se smějí, společně se učí novým věcem. Mluví už jako ostatní děti jejich věku, a tak je tatínek přihlásil i do školky. Tam už prý získaly spoustu kamarádů a kamarádek.   

„Školka byla jeden z kroků, za které jsem se usilovně modlil. A teď se to děje,“ řekl podle deníku Mirro tatínek Ibrahima. „Nedokážete si představit, jakou jsem měl radost, když jsem je viděl poprvé v uniformě jejich školky a hrát si s ostatními dětmi, i přes to, jak moc se od nich liší,“ raduje se otec.

Dvojčata se už dokonce učí chodit. Zatím jen s pomocí chodítka, ale i to je na děti, které lékaři před čtyřmi lety málem pohřbívali, téměř zázrak.  

„Jsem hrdý na to, co dovedou a jak se každým dnem lepší. Je na nich vidět, jakou mají radost ze života,“ září Ibrahima. „Mají skutečně hodně kamarádů a je úžasné vidět, jak se dokážou bez problémů socializovat,“ uzavírá tatínek a těší se na další pokroky, které děvčátka mají ještě před sebou.

stařec ( 2. března 2021 11:43 )

PROČ ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa