Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Jesse James bohatým bral, ale chudé...zabíjel: Nakonec ho popravili kumpáni pro pár tisíc dolarů

Autor: mc - 
13. února 2021
05:10

Na kontě má minimálně sedmnáct mrtvých, přesto ho Američané zbožňují. Dnes jim připomíná doby divokého západu a vlakových loupeží, už dřív ale nad jeho odpornými zločiny přivírali oči. Řeč je o Jessem Jamesovi, chladnokrevném gangsterovi, který skončil popravený jen pro pár tisíc dolarů. Jeho celý příběh si můžete pustit v pořadu Životy slavných z produkce internetové televize Mall.tv.

Jesse se spolu se svým bratrem Frankem narodil do rodiny farmářů. Občanská válka, které se nejprve za jih zúčastnil jen Frank z obou bratrů postupně ale udělala chladnokrevné bestie. Když jeho bratra hledali vojáci severu, neváhali na mladého Jesseho vzít bič a téměř oběsit jeho nevlastního otce. Jesseho tato zkušenost dost poznamenala. Rok před koncem občanské války se přidal k partyzánům a během jediného roku zabil několik lidí. Konec války ale neznamenal konec bestiálním zločinům.

Partyzáni náhle přišli o „práci“, a tak výdělek hledali jinde - cílem se staly banky, vlaky a dostavníky. Vůbec první bankovní přepadení za bílého dne se odehrálo právě 13. února 1866, gang ve kterém byl i Jesse a Frank utekl z Liberty v Missouri se 60 000 dolary. A to jim dodalo na kuráži. Jesse se proslavil zabitím pokladního v roce 1969, kterého si spletl s vrahem svého velitele. Lidé ho pasovali do role Robina Hooda, jenže Jesse jen kradl bohatým. Chudé zabíjel - pokud se mu připletli do cesty.

Jesseho, Franka a další členy gangu loví celá řada lidí, ale marně. V roce 1876 přijdou o svůj gang, sami ale přežijí a neskončí ve vězení. Založí vlastní gang, ale ten už kvalit mužů zocelených v občanské válce zdaleka nedosahuje. Jesse se navíc začne bát a tak si dva kumpány z nového gangu nastěhuje domů jako ochranku.

To se ukáže být osudovou chybou. Když je na hlavu Jesseho i Franka vypsána odměna 5000 dolarů, jeho kumpáni neváhají a spravedlnost vezmou do vlastních rukou. Neozbrojeného gangstera jeden z nich zastřelil z pistole zezadu do hlavy.

pajato73 ( 20. října 2021 12:52 )

jo jo, prachy jsou svine

Zobrazit celou diskusi