Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Tragická ztráta pro zoo: Medvědici Ananu zabil samec Nuka, když se s ní pokusil pářit!

Tragická ztráta pro zoo: Medvědici Ananu zabil samec Nuka,  když s ní pokusil pářit!
Tragická ztráta pro zoo: Medvědici Ananu zabil samec Nuka, když s ní pokusil pářit!  (Autor: Facebook/Detroit Zoo)
Autor: rc - 
12. února 2021
17:58

Do smutku se zahalila zoologická zahrada v americkém Detroitu. Medvědici ledního medvěda Ananu zabil při pokusu o páření medvěd Nuka. Z jejího náhlého úmrtí jsou zaměstnanci zoo v šoku, medvědí dvojice spolu žila dlouhých osm měsíců, aniž by vůči sobě projevovala agresi.

Tragédie postihla zoologickou zahradu v Detroitu. Incident se tam odehrál v pondělí mezi ledními medvědy a skončil smrtí jednoho z nich. Minulý rok v lednu byla do zoo převezena medvědice Anana, která byla v březnu téhož roku představena lednímu medvědovi Nukovi. Medvědí dvojice spolu po celou dobu žila bez konfliktů, tedy až do pondělí.

Šestnáctiletý Nuka se chtěl s Ananou začít pářit, ovšem pokus o páření dopadl smrtí dvacetileté samice. „Bylo to zcela neočekávané a zaměstnanci zoo v Detroitu jsou zdrceni ztrátou Anany při této náhlé a tragické události,“ uvedl Scott Carter z Detroitské zoologické společnosti v prohlášení, které zoologická vydala na svých webových stránkách s tím, že detroitská zoo nezažila, že by zvíře zemřelo při potyčce s jiným zvířetem.

Naposledy se tomu stalo v roce 1988. Nuka žije v zoologické zahrady už od roku 2011 a až do toho jediného incidentu neprojevil vůči jinému medvědovi agresi. Další samicí v zoo je medvědice Suka, která je v odděleném výběhu se svým mládětem.

VIDEO: Video zachycuje mládě lenochoda s matkou Pepinou v olmoucké zoo

Video  Video zachycuje mládě lenochoda s matkou Pepinou v olmoucké zoo  - zoo Olomouc - Milan Kořínek
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa