Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Fenomén zvaný drag queens: David (25) se převléká za ženu a jako Miss Petty baví publikum

Autor: jel - 
2. dubna 2021
05:30

Víte, kdo jsou drag queens? Jde o takovou novodobou travesti show, která se poslední roky těší čím dál větší oblibě a to i v České republice. Vystupující se převlékají za opačné pohlaví a předvádí na pódiu zábavnou show. David Daniel, jehož alteregem je Miss Petty, v rozhovoru pro Blesk prozradil zajímavé detaily. Řekl co drag je, co na to, že se převléká za ženu, říkají rodiče a třeba i to, jak těžké je sehnat boty na podpatku v jeho velikosti.

Můžeš přiblížit, co vlastně drag je?

Drag je forma umění a sebe-vyjádření. Lidé co dělají drag se líčí, převlékají a vystupují nejčastěji jako opačné pohlaví a to pro pobavení publika v klubu. Teda dřív jste nás mohli vidět zářit v klubu, teď když je vše zavřené, můžete nás sledovat aspoň na instagramu. Pro mě jako gay kluka je to o tom, že tu vnitřní divu, kterou mám v sobě vypustím na povrch. Proto je pro mě drag víc o tom vypadat jako totální královna, než obyčejná holka od vedle. Pro mě je drag o extrémním líčení a crazy barevných kostýmech.

Jak jsi se k tomu vlastně dostal? Kdy tě poprvé napadlo, že bys rád dělal drag?

Já si myslím, že drag queen jsem byl už jako dítě. Vyrostl jsem na malé vesnici v jižních Čechách, což není zrovna progresivní prostředí. Měl jsem ale štěstí, že moji rodiče byli vždy tolerantní k tomu jaký jsem byl. Proto se dnes můžu dívat na fotografie toho, jak jako malé dítě stojím na dvorku v šatech mojí mámy s tričkem na hlavě místo paruky a s kočkou a slepicemi v pozadí.

Na drag jako takový jsem přišel až asi před pěti lety, kdy jsem na YouTube objevil klipy z největší televizní drag soutěže RuPaul's Drag Race. Když jsem se do toho ponořil víc a zjistil, o co vlastně jde, došlo mi, že je to něco, v čem bych mohl být dobrý a co by mě bavilo. Drag totiž spojuje spoustu věcí, které jsem měl vždy rád hudbu, módu a vystupování.

K vizáži drag queens často patří hodně výrazné líčení a vysoké podpatky, jak dlouho ti trvalo, než ses naučil chodit na vysokých botách a dobře se líčit?

Vysoké podpatky paradoxně nejsou zas takový problém na chození, mnohem horší je to s jejich nakupováním. Když máte chlapskou nohu, je problém sehnat podpatky co by vám sedly. A když jste jako já a vážíte 120 kilo, je problém

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa