Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 3°C

Zázrak! Po smrti 4 dětí a speciální operaci za 134 tisíc Kč žena porodila trojčata

Autor: rc - 
18. listopadu 2020
16:42

Po velké rodině vždy toužili manželé Crystal a Marco (29) Milutinovicovi. Poslední dva roky jim však osud připravil tvrdé rány. Manželé se těšili, že se jejich prvorozený syn Dimitrij (3) dočká hned tří sourozenců, ovšem Crystal porodila předčasně a dvě miminka zemřela. Přežila jen holčička Lana (2). Devětadvacetiletá žena znovu otěhotněla, ale dvojčátka nakonec potratila. V lednu otěhotněla znovu a tentokrát se jí podařilo trojčátka donosit a přivést na svět! Ke šťastnému konci přispěla i speciální operace, která pár vyšla na 6 tisíc dolarů (134 tisíc Kč).

Manželé z amerického Ohia Crystal a Marco chtěli velkou rodinu, ovšem Crystal dlouho nemohla přijít do jiného stavu. Pět let se manželé pokoušeli o miminko, až se na ně konečně usmálo štěstí a narodil se jim syn Dimitrij, který nyní oslavil již třetí narozeniny. Ovšem toho času byl Crystal diagnostikován syndrom polycystických vaječníků, který způsobuje vyšší riziko komplikací při těhotenství.

V roce 2018 se Crystal dozvěděla, že čeká trojčátka. "Těhotenství proběhlo bez komplikací a všechny kontroly u lékaře probíhaly opravdu dobře," uvedla pro britský deník Daily Mail Crystal. Ale ve čtyřiadvacátém týdnu se vše zhoršilo a děti přišly na svět příliš brzy.

Pár stál před nejtěžším rozhodnutím v životě, museli se rozhodnout, zdali jedno z dětí nechají odpojit od přístrojů. „Stav Milana se rapidně zhoršil a utrpěl krvácení do mozku. Začal fialovět. Snažili jsme se ho udržet, ale měl tak silné bolesti. Nikdy jsme si nemysleli, že bychom mohli nechat vypnout přístroj, ale už jsme ho nechali trpět dost,“ zavzpomínala na bolestivou chvíli Crystal.

Ovšem mezitím se zhoršil stav i dcerky Katariny, které přestávalo tlouct srdce. „Zhroutila jsem se, když jí začali oživovat, nemohla jsem tomu uvěřit, co se děje. Byl to naprosto zlý sen. Nemohli ji zachránit,“ dodala Crystal s tím, že přežila pouze dcerka Lana, která však dlouhých 109 dní strávila v inkubátoru. Lana měla také zdravotní komplikace, ovšem nakonec vše zvládla. Když přestáli bolest nad ztrátou dvou dětí a Lana se vrátila s nimi domů, začali znovu uvažovat o miminku. Ovšem Crystal potratila. „Potom jsem zjistila, že to byly dvě děti,“ uvedla pro britský deník Daily Mail. Manželé se pak na chvíli přestali snažit o dítě, ovšem v lednu se dozvěděli šťastnou novinu – čekali trojčata.

Crystal i Marco se rozhodli, že trojčátka zachrání za každou cenu. Crystal proto podstoupila laparoskopickou abdominální cerkláž. Kvůli operaci, za níž zaplatili 6 tisíc dolarů (134 tisíc Kč), cestovala až do Chicaga. Při zákroku se provádí steh kolem děložního čípku, čímž se zabraňuje tomu, aby během těhotenství došlo k otevření děložního hrdla. Zákrok tedy snižuje šance na předčasný porod. Crystal se podařilo trojčata donosit a v září na svět přišla na svět Malina, Kostadin a Aleksija. „Cítili jsme se úplní, když jsme je přivezli domů, aby se setkali se sourozenci,“ uvedla Crystal.

nika70 ( 18. listopadu 2020 16:57 )

A to vždycky ty dvojčata či trojčata počali přirozenou cestou?

Zobrazit celou diskusi
Další videa