Neděle 29. listopad 2020
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno 3°C

Návrat prezidentských psů: Champ si Bílý dům již "označkoval", Majora si Bidenovi vzali z útulku před 2 lety

Autor: jel - 
8. listopadu 2020
10:12

Celosvětově ostře sledované americké prezidentské volby mají konečně vítěze. V pořadí šestačtyřicátou hlavou USA se stal demokratický kandidát Joe Biden. Výrazně mu k tomu pomohl zisk 20 volitelů ze státu Pensylvánie. Zajímavostí je, že s jeho výhrou se do Bílého domu po čtyřech letech vrátí také psi. Bidenova rodina vlastní dva, jednoho z nich si adoptovali z útulku.

Společně s Bidenovou rodinou se tak do prezidentského sídla nastěhují také dva čtyřnozí mazlíčci, němečtí ovčáci Major a Champ. Bílý dům neobývali žádní psi celé funkční období předchozího prezidenta. Donald Trump byl za několik desetiletí prvním vůdcem státu, který nevlastnil psa. Barack Obama měl v Bílém domě dva pejsky, Bo a Sunny jsou plemeno portugalský vodní pes. 

Pro dvanáctiletého Champa, který žije s Bidenovou rodinou už od roku 2008, to nebude první návštěva v sídle prezidenta. Očichal si to tam již v době, kdy byl jeho páníček Obamovým viceprezidentem.

Před dvěma lety Bidenovu smečku doplnil Major, kterého si jako štěně Bidenovi adoptovali z útulku. Nově zvoleného prezidenta tehdy upozornila jeho dcera Ashley na facebookový příspěvek, v němž se psalo o tom, že štěňata německého ovčáka se zdravotními problémy potřebují nový domov. 

Protože Biden miluje německé ovčáky a už dlouho prý chtěl adoptovat nového mazlíčka, aby měl Champ společnost, po přečtení příspěvku kontaktoval Delaware Humane Association a jedno ze štěňat adoptoval. „Jsme moc rádi, že můžeme Majora přivítat do naší rodiny. Také jsme vděčni za práci, kterou udělala Delaware Humane Association, aby našla Majorovi i dalším zvířatům nový domov,“ prohlásil tehdy Biden pro CNN.

Video Vítězný projev Bidena: O jasném vítězství, koronaviru a obnově duše USA - Reuters

Skutečnost, že se do Bílého domu vrací zvířecí miláčci, potěšila i mnoho uživatelů sociálních sítí. Twitter doslova zaplavily nadšené příspěvky, v nichž se lidé radují, že se do sídla prezidenta vrací psi a přikládají fotografie Bidenových mazlíčků. „Až skončí všechno tohle šílenství v Bílém domě, budou zase žít psi. Seznamte se s Majorem a Champem,“ napsal uživatel Terri. Na spoustu těch, kteří se k tomuto tématu na sítích vyjádřili, navíc udělalo dojem, že pejsek Major je z útulku.

mislivec ( 9. listopadu 2020 20:13 )

Smrad a samé chlupi. To bych v bílém domě zakázal, je to přeci jen representační sídlo. U Stromu víčepní Karel také čokly netrpí.

Sysoj Psojic ( 8. listopadu 2020 12:05 )

Biden ma vlcaka Champa, Zeman ma civavu Ovcacka.

mudrpudr ( 8. listopadu 2020 10:25 )

Ten pejsek tam má vic soudnosti a cti,než celej Bile dům!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud