Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 3°C

Lucinka (†13) dostala záchvat a zemřela: Způsobila smrt závislost na tabletu?

Autor: jel - 
14. listopadu 2020
13:38

Lucia Berghellaová (†13) z australského Melbourne trpěla více než tři roky drobnými záchvaty. Vždy se jí třásla hlava a měla problémy se zrakem. Její máma Anne Forbesová ji několikrát vzala k lékaři, ti ale tvrdili, že o nic nejde a stav je způsoben pouze suchýma očima. Jednoho dne však paní Forbesová našla svou dceru v posteli mrtvou.

Největší záchvat před smrtí měla Lucia 29. března tohoto roku, přišel během toho, co spala. Maminka ji okamžitě vzala do nemocnice. Tam jim však lékaři řekli, že šlo pouze o jednorázový záchvat, který byl způsoben nadužíváním tabletu a nedostatkem spánku. Po pouhých dvou hodinách strávených v nemocnici byla teenagerka poslána domů. Podle paní Forbesové dceři ani neudělali žádná vyšetření.

O týden později přišla pro rodinu Lucinky strašlivá rána. Máma ji našla v posteli mrtvou, oživit se ji nepodařilo. Koroner nedokázal zjistit příčinu smrti. Protože dívce nebyly provedeny žádné testy, když ještě žila, nelze určit, zda měla epilepsii, či ne.

Paní Forbesová však chce zjistit pravdu stůj co stůj, proto zaslala pitevní zprávu specializovanému neurologovi. Ten se domnívá, že Lucinka zemřela na takzvanou SUDEP (zkratka z anglického sudden unexpected death in epilepsy, pozn. red), což je náhlá, neočekávaná smrt u pacientů s epilepsií.

Podle Daily Mirror zemře na tento stav každý rok okolo 600 lidí ve Velké Británii a okolo 100 v Austrálii. Máma zesnulé dívky se nyní snaží změnit to, jak jsou lidé se záchvaty v nemocnici vyšetřeni. Chce, aby bylo každému provedeno kompletní vyšetření bez ohledu na to, zda se o pacientovi ví, že má epilepsii, nebo ne. „Je opravdu hrozné, že moje dcera zemřela, aniž by u ní byla nemoc diagnostikována,“ řekla paní Forbesová.

Cenzorova_matka ( 15. listopadu 2020 13:14 )

Místo čumění do tabletu si raději měla sednout na ptáka.

picoda ( 14. listopadu 2020 15:51 )

dajka123 ( 14. listopadu 2020 15:46 )

"Jednoho dne však paní Forbesová našla svou dceru v posteli mrtvou...." Neměl by autor článku věnovat spíš psaní pohádek? Psaní článků v bulváru zrovna není jeho silná stránka.

horalysa ( 14. listopadu 2020 15:41 )

Ani bych se nedivil. Ta dnešní mládež to jsou kybernetická monstra. Totálně zblblé novodobou technikou. Neumí spolu komunikovat, neumí se bavit, jen čumí do svých mobilů a počítačů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa