Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 4°C

Drsný kurz přežití: Roční holčičku v péřovce a plenkách hodili do bazénu, aby „bojovala o život“

Autor: ran - 
21. října 2020
09:22

Video, na němž plavecká instruktorka hází do vody oblečenou roční holčičku, se stalo virálním. Ukázka plaveckého kurzu přežití pro batolata vyvolala nadšené komentáře příznivců i pohoršenou kritiku druhých. Pořídili byste také svému capartovi zrovna takovýhle kurz?    

Na záznamu kolujícím po sociálních sítích je vidět profesionální instruktorku Shannon, jak už stojí v bazénu a chystá se pomoci holčičce stojící u okraje dostat se do vody. Vzápětí už holčička letí a začíná její „boj o přežití“.

Má na sobě péřovou bundičku, teplé kalhoty a přes ně ještě plenky. Od prvního okamžiku, co se dostane do vody, je vidět, že oblečení brání dívence přetočit se rychle z polohy na břiše na záda. Otáčí hlavičkou, co má sil, a lape po dechu. Udržuje hlavičku nad vodou, trenérka stojí opodál a kontroluje situaci. 

Po pár okamžicích se ozve náběh na pláč a vzlykot, ale holčička má co dělat, aby jí ústa vůbec zůstala nad vodou, proto se rozhoduje neztrácet pláčem čas a snaží se dál. Text umístěný přes video k tomuto možná až drsnému okamžiku oznamuje, že „plakat znamená dýchat“.

Další popisek je ve formě řečnické otázky. „Co kdybyste své děťátko už nikdy plakat neslyšeli jenom proto, že jste ho řádně nepřipravili v plaveckých kurzech přežití?". Protože kojenci a batolata ještě nedokáží sami zvednout hlavičku, podobné lekce je učí, jak se přetočit tak, aby mohli dýchat, kdyby nedopatřením spadli do vody.

Po půl minutě je snažení holčičky korunováno úspěchem. Boj s péřovkou a naducanými plenkami vyhrává a přetáčí se plně na záda. V té chvíli človíčka „zachráněného před utopením“ trenérka bere z vody do náručí a vytahuje ho. Holčička podle trenérky právě prokázala, že by se při nešťastné náhodě rodičům neutopila.

Tento přístup k teprve ročnímu dítěti vyvolal v komentářích vzrušenou debatu zastánců a kritiků. „Táta mi přesně tohle udělal před patnácti lety. Od té doby plavu jako rybička,“ napsal například jeden z diváků. Další s ním souhlasil. „Tohle by měli na školách děti učit o životě, ne je v jednom kuse jenom rozmazlovat. Hoďte je do vody, ať plavou.“

Jiní se ale jejich nadšení snaží mírnit. „Řekl bych, že takováhle lekce tomu chudáčkovi znechutí vodu až do konce života,“ napsal jeden z komentujících. Další kurz rovnou označuje za extrémní. „Učte své děti, jak správně plavat, a to bez toho, abyste jim psychologicky škodili. Z tohoto extrémního zacházení si můžou odnést akorát tak pořádné trauma."

Tak snad holčičku nakonec žádné trauma nečeká. Podle radostného povyku rodičů po skončení ukázky je vidět, že oni se ničeho takového neobávají. Jak napsal web Mirror, ve Spojených státech se plavecké kurzy pro děti obecně zaměřují více na schopnost přežití než na konkrétní plavecké dovednosti. Schopnosti, které předvedla holčička na populárním videu, děti v Shannonině kurzu přežití trénují až několik týdnů. 

kundbaba@email.cz ( 21. října 2020 12:02 )

Tem rodičum pěkně jebe nevím proč zakon toto netrestá ,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud