Luxusní vila filatelisty Pytlíčka na prodej za 5,5 milionu: Našli ho zmrzlého ve sněhu

Autor: Kateřina Baranová - 
28. července 2020
06:00

Pohádkové bydlení za pouhých 5,5 milionu! Třípatrová vila s wellness, vinným sklípkem a dvěma zimními zahradami v Semilech je nyní na prodej. Bydlel v ní nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček (†76). Právě poblíž domu ho před dvěma lety našli ležet v kómatu, z něhož už se neprobral... 

Sběratele nalezli v křoví na břehu Chuchelenského potoka, pouhých 300 metrů od jeho vily, ráno před Vánocemi před dvěma lety. Ležel ve sněhové závěji promrzlý a bez známek života. „Oblečen byl jen do pyžama, byl prý k nepoznání,“ řekl tehdy Blesku jeho přítel Zdeněk Matějovský. Otevřený dům nasvědčoval vloupání a přepadení, to se však neprokázalo. Pytlíček se už neprobral, zemřel v pražské nemocnici na následky cévní mozkové příhody. 

Milionový ráj 

Vilu, která po sběrateli zbyla, nyní prodává pětice jeho potomků. Třípatrový dům s plochou 456 m2 stojí na pozemku o výměře 783 m2. Uvnitř se nachází relaxační část s vířivkou a saunou, vinný sklípek a dvě prostorné garáže. První patro je v úrovni zahrady, prosklený obývací pokoj, tedy zimní zahrada, je orientovaný do tří světových stran. Mimo druhé zimní zahrady nabízí dům i dalších šest pokojů, kuchyň a dvě koupelny. Uznejte, že za 5,5 milionu je toho ažaž. 

Dům byl zkolaudován v roce 1976, jeho rekonstrukce proběhla před 30 lety. 

Nejvzácnější kousek? Trhnul na něm 5 mega! 

Pytlíčkova kompletní sbírka československých známek měla hodnotu přes 100 milionů korun a byla největší v republice. Sběratel vlastnil dokonce i nejvzácnější československou známku, žilkovanou čtyřkorunu s převráceným přetiskem Pošta československá 1918. „Těch známek na žilkovaném papíru bylo vytištěno osm až 10. S převráceným přetiskem byla pouze jedna. Tu měl získat Masaryk,“ řekl v rozhovoru před čtyřmi lety Pytlíček. V aukci ji prodal za neuvěřitelných 7,8 milionu korun, získal ji přitom za necelé tři miliony. Američané za ni nabízeli dokonce 25 milionů, sběratel ji však chtěl ponechat v Česku.

Poklady rozprodal 

Poslední kousky ze své sbírky Pytlíček prodal za miliony v roce 2018. „Moje děti téhle vášni nepropadly, až tady nebudu, peníze se jim budou dělit líp,“ vysvětloval, proč se drahocenných kousků vzdal. Mimo známek vlastnil také několik dalších nemovitostí v Semilech a okolí. O to vše se podělila pětice jeho potomků. 

hasickajana ( 28. července 2020 14:20 )

Byl to vychcanej žiďák... Doporučuji knihu Ukradená známka...

A tohle je přímo jeho citát: ¨Samozřejmě jsem vždycky věděl, že je to padělek. A to jsem si ho měl nechat?¨

Naterix ( 28. července 2020 14:02 )

Byl to určitě vychcanej komouš

Naterix ( 28. července 2020 14:01 )

Měl 100 mil.a bydlel v této komunistické ruině???Tvl 5,5 mega to si postavím 3x lepší.Pozemek total trapný a stavba humus.Dal bych tak 2 mega a to je to někde v řiti v Semilech

defakto ( 28. července 2020 11:59 )

... a vyšetřoval vůbec někdo co se vlastně panu Pytlíčkovi tu osudnou noc stalo ???
Nějak mi unikl výsledek vyšetřování .

moudivlacek ( 28. července 2020 11:53 )

tento barák na způsob "šumperáku" nějak moc luxusní mi nepřipadá, je z toho znát ten socialistickej realizmus. Pokud vím pan Pytlíček měl na hrbu i nějaké podivné transakce s drahými známkami a nevyjasněné ztráty či koupě. jestli ho tedy u toho potůčku nedostihly pověstné "boží mlýny"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud