Americký metalista, kterého vinili ze smrti českého fanouška: Neuvěřitelné požadavky pro koncert u nás

Autor: jel - 
2. července 2020
05:20

Frontman americké metalové skupiny Lamb of God, Randy Blythe (49), který strávil v minulosti pět měsíců v českém vězení, nyní uvedl, že by se do Česka rád vrátil. Má jedinou podmínku. Ta je taková, že by musela souhlasit rodina fanouška, který při jeho posledním koncertě v Praze zemřel.

V roce 2010 kapela koncertovala v pražském klubu Abaton, během vystoupení měl lídr kapely násilím shodit z pódia teprve devatenáctiletého fanouška. Ten byl po incidentu 14 dní v kómatu a poté na následky zranění způsobená pádem zemřel.

Kapela o tom však neměla tušení. Dozvěděla se to až o dva roky později, kdy do Prahy dorazila na další koncert. Ten se ovšem nekonal, přímo na letišti totiž čeští policisté zpěváka zatkli. Ve vězení strávil dlouhých pět měsíců, ale soud ho nakonec zprostil viny. 

Blythe tvrdil, že si chlapce spletl s jiným fanouškem, který se opakovaně pokoušel dostat na pódium, a kvůli krátkozrakosti je od sebe nemohl rozeznat. Podle soudu selhali především organizátoři koncertu. 

Od incidentu uplynulo už deset let, jeden z milovníků kapely se proto rozhodl zpěváka zeptat, zda se chystají v Čechách ještě někdy hrát. „Vrátí se kapela ještě někdy zahrát pro české fanoušky, nebo vás incident nadobro odradil od hraní v naší zemi?“ stojí v dotazu uveřejněném na webu Reddit.

Blythe odpověděl, že by si zde rádi zahráli a že nemá nic proti Čechům. „Teoreticky bychom zde mohli hrát, ale muselo by to být ve spolupráci s rodinou mladého muže, který tehdy zemřel,“ prozradil metalista s tím, že výtěžek z koncertu by šel na charitu, kterou by vybrala rodina zemřelého. „Pokud bychom zde hráli, byla by to opět velká mediální kauza a já si nepřeji přidělávat rodině další starosti a bolest,“ vysvětlil.

Dodal také, že rodina neudělala nic špatného a vlastně k němu byla laskavá, a proto se z úcty k nim už nevrátili. Výjádřil také naději, že to čeští fanoušci pochopí.

 

Petr lesinger ( 2. července 2020 16:41 )

No co může chlap dělat když pořadatelé fanoušky pustí aby se na hráče mohli sápat?A trouba mladéj to bohužel odskákal za všechny.

latecia ( 2. července 2020 08:34 )

Dost divnej pripad. Zrejme nekomu podal tucnou obalku jinak si to neumim vysvetlit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud