Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dala mi pusu a teď mám opar: Martin zažaloval ženu o 3,5 milionu korun!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: iStock)
Autor: ran - 
24. června 2020
18:36

Romantické rande v centru Londýna mělo nečekaný následek. Muž zažaloval svoji známost v přepočtu o více než 3,5 milionu za to, že se s ním líbala, a přitom jej neinformovala o tom, že trpí opary. Nyní má podle žaloby vážné zdravotní potíže. Pár se rozešel a uvidí se u soudu. Ženini právníci označují celou kauzu za nesmyslnou. 

Osobní trenér Martin Ashley Conway (45) z Londýna zažaloval v únoru 2020 ženu, se kterou se líbal na první schůzce, o v přepočtu více než 3,5 milionu korun. Během roku 2019 se seznámil online s ženou kolem 30 let, každý den si intenzivně psali, vyvinul se mezi nimi romantický vztah. Pak se dostali k osobnímu setkání, prvnímu a zároveň poslednímu.

„Líbali jsme se. Když jí začal slézat make-up, teprve pak mi řekla, že trpí na opary,“ stojí v Conwayově žalobě. Několik dní nato ochořel nemocí podobnou chřipce, kašlal a objevily se mu v ústech vřídky, které se mu potupně rozšířily po ústní dutině. U doktora mu řekli, že virus bude mít do konce života a že se s tím bude muset léčit.

Částka, o kterou se Conway soudí, se proto skládá především z předpokládané ceny léčby, kterou podle svých slov bude muset podstupovat každých 14 dní. Léčbu si vypočítal až do svých 79 let věku. Zbytek peněz vnímá jako náhradu za ušlý zisk a pojištění na ušlý zisk v budoucnu. 

Se svojí známostí se rozešel po pár dnech nemoci a rovnou ji zažaloval. Ze vzteku a fyzické i psychické nepohody, jak v textu žaloby píše. Pár dní nato dostal panickou ataku, když viděl, že má vřídků čím dál tím víc a že se nemoc zhoršuje. Nemohl jíst, ven chodil pouze, když musel k doktorovi. Dozvěděl se prý dokonce, že virus může způsobit sice vzácnou, ale nebezpečnou formu encefalitidy. Herpes mu prý negativně ovlivnil pracovní i soukromý život a bojí se, že se mu vzhledem k okolnostem vrátí deprese, kterou v minulosti trpěl. 

Conway v žalobě dále tvrdí, že už ani nejezdí na kole, ze strachu, že by se nemoc mohla zhoršit nebo rozšířit. Podle žaloby nemoc také často způsobuje zhoršení rozumových funkcí nemocných. A protože Conway studuje práva, aby se mohl věnovat nové kariéře, cítí se traumatizován tím, že by mu nemoc mohla bránit v dokončení studií. Tvrdí, že byl poškozen fyzicky i psychicky. Žena prý „pochybila morálně, eticky i ze zákona tím, že ho předem neinformovala o svém onemocnění“.

Právníci ženy považují kauzu za nesmyslnou a záměrně obtěžující. Ona sama označuje Conwayovy snahy za zneužití práva a soudů. Rozuzlení případu se očekává v průběhu roku. 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Kvazimoda ( 26. června 2020 16:27 )

Protože každá žena "miluje" manžela..., a každý den ma v práce minimálně třikrát v puse "bonbónek"... .Dobrý chuť krásné dámy...

Zobrazit celou diskusi