Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Holčička (5) měla 20% šanci na přežití: Porazila Covid-19 i Kawasakiho nemoc!

Autor: ran - 
8. června 2020
15:59

Malá Scarlett Robertsová z britského města Wakefield měla velké štěstí v neštěstí! Nejdříve ji potkala nemoc covid-19, s ní se ale snadno poprala. Jenže po pár týdnech jí už šlo skutečně o život a skončila na přístrojích. Podle lékařů byla pravděpodobnost, že nepřežije, celých 80 %! S pomocí lékařů i svých milujících rodičů se však vrátila do života.  

Scarlett nejprve prodělala lehčí formu choroby, kterou způsobuje koronavirus nového typu. I oběma jejím rodičům vyšel test na koronavirus pozitivně. A nebylo divu, maminka holčičky Naomi pracuje jako lékařka a v práci se starala o koronavirové pacienty.

Po odeznění příznaků u dcerky ale přišel šok. Scarlett onemocněla vážným zánětlivým onemocněním zvaným Kawasakiho choroba. Kromě toho se dostavil i syndrom toxického šoku, jinak též TSS. Jedná se o infekční onemocnění vyvolané zlatým stafylokokem, vzácněji streptokokem.

Scarlettina maminka trávila s nemocnou téměř celé dny. Protože nevlastní tatínek Piers nemohl vzhledem k opatřením za svými milovanými, Naomi mu alespoň posílala fotky bezmocné dcerušky. „I když víte, že je to ona, na obrazovce se zdá, že je to celé nereálné. Přišlo mi, že to přece nemůže být pravda,“ svěřil se se svými pocity Piers deníku The Sun.

Nyní se již holčička šťastně vrátila domů a je mimo nebezpečí. Do školy ještě chodit nemůže, na to je příliš slabá a ohrožená. Užívá si, že po dlouhé době konečně nemusí mít hadičky v nose a nic jí nehrozí. Rodiče jsou vděční lékařům, že Scarlett vzali smrtce z lopaty a že zrovna její příběh dopadl tak šťastně.

Podobné dětské případy, které jsou dávány do spojitosti s koronavirem, byly v poslední době hlášeny z celého světa. Má se za to, že virus v imunitním systému nastartuje změny, které pak v některých případech mohou skončit fatálně.

 

frantacizek ( 8. června 2020 18:09 )

dobrá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud