Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Seniorka (90) zostudila povaleče: Cvičením v karanténě vybrala miliony na koronavirus!

Autor: DH - 
20. dubna 2020
10:33

Devadesátiletá penzistka už vybrala v přepočtu přes 6 milionů korun pro zdravotníky ve Velké Británii tím, že doma po schodech vyšla 730 metrů vysokou horu.

Margharet Payneová (90) z Ardvaru ve Skotsku se rozhodla pomyslně vyjít na vrchol Suilven. K tomu ji inspiroval válečný veterán kapitán Tom Moore (99), který tím, že 100krát obešel svůj dům, vydělal pro lékaře a sestřičky v přepočtu přes 713 milionů korun.

Žena chtěla mimo vybrání peněz touto cestou poděkovat lékařům a sestrám za jejich úžasnou práci, a hlavně pak zaměstnancům zdravotnického zařízení Highland, kteří se starali o jejího manžela Jima. Ten zemřel o Vánocích.

Penzistka začala plnit svůj cíl o velikonoční neděli a předpokládá, že na 730 metrů vysokou horu Suilven vyjde za přibližně 2 měsíce, protože schody ve svém domě bude muset překonat 282krát. Horu si vybrala proto, že na ni poprvé vylezla v roce 1944 během druhé světové války, když jí bylo 15 let. Horolezkyně se z ní ale nestala, podle svých slov je vášnivou rybářkou.

Původně žena očekávala, že vydělá částku kolem 10 tisíc liber, ale že jí lidé přispějí dvacetkrát tolik, o tom se jí ani nezdálo. Za částku 200 tisíc liber, tedy přibližně 6,2 milionů korun, je ale pochopitelně nesmírně vděčná. „Je to úžasné a já cítím, že si to systém NHS (britská národní zdravotnická služba, pozn. red.) vážně zaslouží. Byli a jsou úžasní. Každý den riskují své životy,“ řekla seniorka.

Otázkám, zda se bojí koronaviru, se téměř vysmála i s celou rodinou. Je prý ze Skotska a tamní chladný, ale čistý vzduch jí prý pomůže se vším. „Maminka je stále neuvěřitelně aktivní. Také jí stále pomáhá zesnulý tatínek Jim, na něhož myslí. Byla to láska jejího života,“ uvedla dcera Nicky.

spania ( 20. dubna 2020 11:20 )

Odvážní lidé

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud