Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Nakažená zdravotní sestřička po porodu zemřela: Miminko bude mít na maminku celoživotní vzpomínku

Autor: jel - 
16. dubna 2020
19:35

Těhotná Mary Agyeiwaa Agyapongová (†28), britská zdravotní sestra původem z Ghany, v neděli podlehla zákeřné nákaze. Lékařům se však podařilo zachránit alespoň její děťátko, které pojmenovali po zesnulé mamince.

Mladá sestra byla byla pozitivně testována na covid-19 a sedmého dubna byla převezena do nemocnice v Lutonu, v níž pracovala. Následně podstoupila císařský řez a lékařům se naštěstí podařilo miminko zachránit, jeho matka však v neděli zemřela.

Mluvčí nemocnice sdělila médiím, že dítě je v pořádku, avšak podrobnější informace odmítla sdělit, takže není jasné, zda je také nakaženo koronavirem. Manžel zesnulé je nyní v izolaci a byl také testován.

Přátelé předčasně zemřelé zdravotnice se rozhodli uspořádat sbírku, která by finančně podpořila pozůstalé, manžela paní Agyapongové a především novorozené miminko. Za pouhý jeden den lidé vybrali v přepočtu více než tři miliony korun.

"Sestra Mary byla moje kolegyně. Pracoval jsem s ní několik let. Mary obětovala život své práci, její rodina si zaslouží pomoc. Odpočívej v pokoji Mary," napsal jeden z kolegů. "Mary byla požehnáním pro všechny, s nimiž se setkala. Její láska, péče a upřímnost je nenahraditelná," napsal jiný truchlící.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi