Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Oliverkovi rodiče vyslechli zdrcující zprávu: Sežeňte 34 milionů za 28 dní, nebo máte smůlu!

Autor: VaB - 
17. dubna 2020
05:15

Oliverkovi, který trpí nemocí SMA, se krátí čas! Na vybrání astronomické částky má necelý měsíc! Rodina je v šoku, žádá o rychlou pomoc. Pro Oliverka ji žádají i významní sportovci z České republiky! Adámka, který trpí stejnou stejnou nemocí, podporují snad všechny ozbrojené složky, jeho táta je totiž policistou. 

Špatná doba, špatné zprávy. Rodiče malého Oliverka, který trpí Spinální svalovou atrofií (SMA), si museli vyslechnout velice špatnou zprávu. „Dnes k nám dorazila zásadní informace z pražské nemocnice Motol od Mudr. Haberlové. Aby se stihlo vyřídit vše potřebné k aplikaci léčby, finance na léčbu musí mít Oliverek již v polovině května. Tato informace nás velice zaskočila a stále ji vstřebáváme, protože je to pro nás docela rána pod pás,“ napsali rodiče na Facebooku. 

K dosažení cílové částky, ze které zaplatí lék Zolgensma, potřebují ještě 34 milionů! A mají na to opravdu málo času. Zbývá jim 28 dní! Teď tedy opravdu hrajeme o čas. „Ačkoli si velice vážíme podpory každého z Vás a víme, že momentálně děláme všichni maximum a bez Vás bychom nikdy nebyli tam, kde jsme, bohužel přišla chvíle, kdy ani to nestačí. Teď si musíme sáhnout na hranice svých možností a zabrat, protože současným tempem do cíle nedojdeme,“ vzkazují rodiče a přidávají několik možností, jak je může kdokoliv podpořit.

Společnost Tarespa podporuje malého Olivera, teď se přidalo i několik známých sportovců. „Dokážete si představit, jak byste žili svůj život, kdyby vám nefungovaly svaly,“ řekl skrze Tarespu hokejista Jakub Voráček. Následně se pak přidal i Radek Štěpánek:  „Co kdyby vám vaše hlava dala pokyn běžet, ale vaše tělo zůstalo stát,“ ptá se ve videu. „Když vám osud dá nečekanou ránu, zůstanete ležet, nebo začnete bojovat?“ přidal se Tomáš Satoranský. 

Adámka podporují policisté

Mezi další děti, které trpí obávanou nemocí SMA, patří i Adámek z Karovarského kraje. „Tato nelehká doba, která trvá již několik týdnů, je pro nás všechny složitá a každému z nás komplikuje život. I přesto si troufám tvrdit, že pro našeho kolegu prap. Samuela Chramostu, sloužícího na obvodním oddělení Sokolov – město, jsou tyto dny ještě o něco těžší. Společně se svojí rodinou totiž prochází nelehkou životní situací. Jejich ani ne dvouletý syn Adámek trpí vzácným, ale velmi progresivním onemocněním SMA,“ píše mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Podle Krejčí je otec Adámka policista srdcem i duší, který ctí heslo „pomáhat a chránit“, zároveň je i milující otec. „V současné době Adámek podstupuje každé čtyři měsíce aplikaci SPINRAZY, která progresivitu pouze zpomalí a pokud by nedostal pokaždé novou dávku, mělo by to vážné následky. Navíc lze zatím tuto léčbu aplikovat pouze lumbální punkcí do bederní páteře,“ uvedl k léčení svého jediného syna policista, který po dlouhých letech, kdy pomáhal ostatním, nyní potřebuje sám pomoc. 

Peněz je málo, času taky. Lék Zolgensma je totiž možné podat pouze do dvou let. Adam oslaví své druhé narozeniny 17. července, čas tak neúprosně běží. „Víme, že částka na tuto léčbu je obrovská, ale budeme bojovat do posledního možného dne. Práce u policie mě naučila, že nic není beznadějné a tím se chci řídit i v tomto případě. Věříme, že se finanční prostředky podaří dát dohromady a náš syn bude mít lepší život,“ pokračoval prap. Samuel Chramosta.

Kdyby se peníze nepodařilo vybrat, finance ze sbírky půjdou na každodenní potřebné rehabilitace a pomůcky. Podpořit Adámka můžete skrze jejich web. 

Amant ( 17. dubna 2020 10:30 )

Zález do díry ty pi.co! Teď je potřeba peněz jinde, ekonomika jde do háje a tam se musí investovat.

Amant ( 17. dubna 2020 10:04 )

Ale, no tak... je potřeba investovat někde jinde. Jeden umře, druhý se narodí, tak to na světě funguje. Takže, bych z toho nedělal hrůzu. Udělají si druhé děcko!

hedvika111 ( 17. dubna 2020 09:25 )

žijeme v tom, co jsme si zvolili...........

hedvika111 ( 17. dubna 2020 09:24 )

Pane premiére, můžete pomoci, tak to prosím udělejte!!!!!!!!!!!

hedvika111 ( 17. dubna 2020 09:22 )

http­s://ww­w.fa­cebo­ok.co­m/grou­ps/378­402092­817271/

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud