Táta od rodiny na grilovačce nalil benzín do ohně: S popáleninami po celém těle inspiruje ostatní

Autor: jžk - 
15. dubna 2020
22:20

Charles Dittler (33) se omylem zapálil na grilovačce, když se rozhodl přiložit do ohně naftou. Naneštěstí ji zaměnil za benzin. Za svou chybu zaplatil popáleninami na celé horní části těla, včetně obličeje. Charles se ale rozhodně nelituje a i když má znetvořenou tvář, žije aktivním životem.

Táta šestiletého synka Chance popsal okamžiky z ledna 2018, kdy si myslel, že uhoří zaživa, pro britský deník Metro. „Byl jsem u své bývalé přítelkyně a s několika přáteli jsme posedávali u ohně na dvorku,“ začal své líčení Charles. Oheň pomalu dohoříval a on se rozhodl k jeho oživení použít naftu, kterou měl v kanystru. „Místo toho jsem ale vzal nádobu s benzínem, aniž bych to tušil. Nezkontroloval jsem, že to je opravdu nafta, prostě jsem její obsah začal vylívat do barelu,“ popsal vteřiny před učiněním své životní chyby.

Už v tu chvíli, kdy mu došlo, že se jedná o benzín, bylo pozdě. Neměl čas nijak zareagovat, v následujícím zlomku vteřiny kanystr vybuchl. „Začal jsem se válet po zemi a křičet: Hořím, uhaste to někdo! Bylo to, jako bych hořel zevnitř. Myslel jsem si, že uhořím zaživa,“ promluvil o děsivém zážitku Charles.

Otec jeho bývalky naštěstí pohotově zareagoval a zvládl nešťastníka uhasit. Muž z Sheverportu v americké Louisianě byl následně letecky převezen do nemocnice, kde ho po domluvě uvedli do umělého spánku, ve kterém strávil dva týdny.

Charles utrpěl těžké popáleniny třetího stupně na tváři, pažích a trupu. Podstoupil 16 rekonstrukčních operací a transplantací kůže. V nemocnici si pobyl víc jak dva měsíce a podstoupil fyzioterapie, protože jeho tělo bylo velice oslabené. Charlesovu bradu museli lékaři zrekonstruovat pomocí jeho tepen a tkání z pravé paže, k nahrazení očních víček a krku použili kůži ze stehna a ramene. Největší transplantaci podstoupil na pravé ruce, ve které držel kanystr.

Charles je odhodlaný vytěžit z nehody jen to pozitivní. Po zotavení začal využívat své zkušenosti a vede motivační rozhovory v místní komunitě. Každé pondělí mluví v rozhlasové stanici v pořadu „Motivační pondělí“ a navrhl trička „Pain to Purpose“ (Bolest k účelu), která prodává přes internet lidem, kteří také zažili tak nesnesitelnou bolest jako on, aby jim pomohly přijmout a překonat jejich zkušenosti.

Mimo to chce také přednášet dětem na školách o požární bezpečnosti. „Všechno se děje kvůli nějakému důvodu, to je moje heslo. V lednu 2018 jsem se znovu narodil,“ uzavřel Charles.

K oživování ohně by se rozhodně neměla používat ani nafta. Benzin je ale ještě nebezpečnější.

tomik007 ( 16. dubna 2020 01:11 )

ANO - a určitě jim taky rika ze bude lip

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud