Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno, sněžení 0°C

Stařeček se nemohl rozloučit s umírající manželkou: Nakažení koronavirem ale byli oba

Autor: ran - 
14. dubna 2020
21:01

Pár australských manželů byl v karanténě poté, co se senioři vrátili do Austrálie z výletu zaoceánskou lodí. Manželku převezli do nemocnice s vážnými příznaky nemoci, kterou vyvolává koronavirus nového typu, zatímco její muž musel zůstat na hotelu. Když bylo jasné, že žena nákaze podlehne, nemohl se s ní ani rozloučit.

Maureen Preedyová (†70) strávila 50 let se svým mužem Barrym. Koronavirus jim ale nedopřál ani poslední objetí před odchodem jednoho z nich na onen svět. Maureen skonala zcela osamocená na jednotce intenzivní péče. Pozůstalá dcera obou manželů se nyní chce domoci odpovědi na otázku, proč nepustili jejího otce na oddělení, když i on byl na koronavirus pozitivně testován, takže by ho podle ní přítomnost u umírající nijak neohrozila.      

Jak informoval server Daily Mail, pár se vrátil minulý týden z cesty na zaoceánské výletní lodi Costa Victoria, s níž se pohybovali kolem italských břehů. Do Austrálie se vrátili letadlem katarských aerolinek, po příletu byli stejně jako ostatní pasažéři umístěni do karantény.  

„Tohle se nemělo stát. Měla zlaté srdce, každý ji měl rád,“ řekla se slzami v očích dcera Simone pro australský server 7News. „Táta by udělal cokoli, aby mohl být s mámou. Udělal by cokoli, co by po něm požadovali.“  

K případu se vyjádřil i australský ministr zdravotnictví Roger Cook. „Nemocniční personál se musí postarat o to, aby nedocházelo k dalšímu roznášení nákazy. Musejí činit nesnadná rozhodnutí, a já nejsem ten, kdo by měl a chtěl kritizovat počínání našich zdravotníků v první linii,“ sdělil.

MMiro ( 14. dubna 2020 23:10 )

MMiro ( 14. dubna 2020 23:09 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud