Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Zemřel sbormistr z Guinnessovky Čestmír Stašek: Opatření proti koronaviru málem zhatila jeho pohřeb

Zemřel sbormistr Čestmír Stašek.
 (Autor: archiv/ceskesbory.cz)
Autor: chal - 
13. března 2020
11:59

Současní i bývalí členové Pražského dětského sboru truchlí. V 93 letech v neděli zemřel jeho dlouholetý šéf, sbormistr Čestmír Stašek. Žáci se s mistrem bohužel nebudou moci rozloučit na pohřbu, který kvůli koronaviru není přístupný pro veřejnost.

Neuvěřitelných 56 let stál sbormistr Čestmír Stašek v čele Pražského dětského sboru, který v roce 1948 také sám založil. Legendární pedagog si svým dlouholetým šéfováním souboru také vysloužil zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Jako pedagog působil od roku 1945, za tu dobu pracoval s tisíci žáků. Všechny bývalé studenty zasáhla smutná zpráva ze začátku týdne. Žena pana Staška, Alena, v pondělí odpoledne prostřednictvím známé informovala o manželově smrti. Sbormistr podle ní zemřel v klidu ve spánku. Odchod oblíbeného pedagoga jeho kolegy i žáky zdrtil.

Mnoho z nich se chtělo s mistrem rozloučit na pohřbu, jejich plány ale bohužel zkazila opatření proti šíření koronaviru. „Radost bohužel hatí zákaz shromažďování nad sto osob a zpráva o uzavření velké síně strašnického krematoria. Snad se něco podaří vymyslet. Ještě jednou díky všem a doufám, že brzy bude příznivější zpráva,“ vzkázala paní Alena v úterý.

Čtvrteční nařízení vlády vyňalo pohřby ze seznamu zakázaných akcí, a tudíž je možné, že se sbormistrovi nakonec dostane rozloučení, jaké si zaslouží.

Poslední rozloučení proběhne v úterý 17. března dopoledne v Praze na Olšanech.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi