Nakažený taxikář leží na JIPce: 96 pasažérů je zavřeno v karanténě, 10 jich má pozitivní nález

Aktualizováno -
12. března 2020
09:03
Autor: shp, nec, jim - 
10. března 2020
20:25

V Praze se nemocí COVID-19 nakazil řidič společnosti Uber. Po hlavním městě svezl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) 96 lidí, kteří jsou v karanténě. Podle tn.cz mělo deset pasažerů pozitivní nález na koronavirus. Zdravotní stav samotného řidiče, který navíc trpí chronickým onemocněním, se ve středu výrazně zkomplikoval a musel být převezen na jednotku intenzivní péče v Nemocnici na Bulovce.

Ještě v úterý večer popisoval řidič Uberu, jak nový typ koronaviru působí na jeho tělo. Ve středu večer ale skončil podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly na jednotce intenzivní péče v Nemocnici na Bulovce: „U jednoho případu došlo ke zhoršení, je to v kategorii zhoršení vyžadující jednotku intenzivní péče,“ řekl pro televizi Nova náměstek. O den později Nemocnice Na Bulovce uvedla, že mužův stav navíc komplikuje chronické onemocnění.

Všichni pasažéři, které řidič vezl, skončili podle premiéra Andreje Babiše (ANO) v karanténě: „Vytrasovali jsme 96 lidí, se kterými přišel do kontaktu. Všichni jsou v karanténě, u dvou čekáme na vzorky,“ uvedl v televizi Nova Babiš s tím, že se jedná o zákazníky z Německa.

Rýmička a kolaps

„Hlavní rozdíl oproti klasickým chřipkám nebo angínám je ten, že ten nástup je neskutečně rychlý. Nejdříve to bylo všechno v pohodě. Říkáte si, že je to rýmička, a pak najednou přijde kolaps,“ uvedl už v úterý pro televizi sám řidič. Nakazit se mohl právě od turistů z Německa, které ubytoval. Vedle řízení totiž také pronajímá byt přes Airbnb.

Stejně jako zřejmě nakažení turisté i taxikář dál mohl koronavirus přenést na někoho dalšího. „Zůstanete doma dva dny, pak jdete do práce, protože se vám uleví.V pátek jsem šel znova jezdit. Jezdil jsem asi pět hodin a pak na mě přišla obrovská teplota. Odjel jsem si 50 jízd, přičemž někdy byli dva nebo tři klienti najednou,“ popsal, jak fungoval předtím, než se dostal na Bulovku s podezřením na nákazu, kde nyní leží.

 

 

sorgedoktor ( 12. března 2020 17:31 )

..Herčci snad maji dotm vysoke prijma...Neco maji nastreno...No a misto k mori...mohoum jez na vranovskouzm prehradu nebo do Spindlu

hradecanda ( 12. března 2020 13:35 )

Opravdu si stojíte za názorem, že se jednoho rána AB probudil a řekl si: HA- ideální příležitist jak těm darmožroutům komediantským zatopit ?......a jak řekl, tak učinil. To celé přes protesty opozice (opozice kupodivu souhlasí), přes odpor jinak vzpurné ČSSD , která by využila tak snadné příležitosti na tomto nahnat politické body Jako až takhle to je snadné svévolí zlikvidovat chudáky hééérečky a herce ??? Já nepatřím mezi SVĚDKY BABIŠOVI, nezapaluji u jeho sv.obrázku svíčku a nesnídám koblihy. Víceméně jsem mezi a tápu koho tady volit. Ale fakt někdy zírám, jak jsou oba tábory, jeho fandové i zaslepení odpůrci, někdy ve svých výrocích směšní. Až nebezpečně. Ale vždy nevěřícně kroutím hlavou, že jsou mezi námi lidé, kteří i v takových situacích, jaká je ted, paranoidně hledají za každým jeho rozhodnutí jen negativum. A jak jsem psala. - tohle vidění světa vypovídá něco o těchto lidech. Já mám možná klapky na očích, Vy trpíte nakažlivou paranoiou - čas ukáže, kdo je na tom hůř

BoziMilda ( 12. března 2020 11:48 )

Pochopitelně, spousta jich běhá mezi námi. Ostatně v Itálii to musí být pomalu každej druhej, kde se jinak taky může lyžař nakazit. Od vlekaře těžko, na sjezdovce taky ne, a ve frontě před nástupem na lanovku jsou jenom turisti. Takže zbývá těch deset zaměstnanců v hotelu. No a když si to přivezli z regionu, kde i teď mají relativně mál nakažených proti zbytku Itálie, tak je jasný, že to maj skoro všichni, akorát o tom nevědí.

vendulala ( 12. března 2020 10:51 )

Pípli jen Číňani - ano. U nás je brzy.

vaber ( 12. března 2020 09:17 )

nikdo ještě ani nepíp o tom ,zdali jsou případy kdy lidé jsou pozitivní a nemají žádné příznaky nemoci ,tedy i podelší době

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud