Sestry (98 a 101) se setkaly po 47 letech: Mladší žila z odpadků, myslela, že všechny příbuzné vyvraždili

Autor: ČTK - 
22. února 2020
07:33

Kambodžské sestry, kterým nyní je 98 a 101 roků, se setkaly poprvé po 47 letech, kdy si obě myslely, že ta druhá zemřela během brutální vlády Rudých Khmerů v 70. letech minulého století. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Mladší ze sester se také setkala se svým 92letým bratrem, o němž se rovněž domnívala, že je mrtvý. Obě sestry se naposledy viděly v roce 1973, dva roky předtím, než vládu v zemi převzal komunistický režim Rudých Khmerů pod vedením Pol Pota.

Odhaduje se, že během hrůzovlády Rudých Khmerů zemřely dva milióny lidí. Mnoho rodin bylo během tohoto období rozděleno a děti byly odebírány rodičům, když se režim snažil mít absolutní kontrolu nad celou zemí.

Mladší ze sester Bun Sen ztratila během Pol Potova režimu manžela. Dlouhou dobu přežívala v hlavním městě Phnompenhu přebíráním odpadků, ve kterých hledala recyklovatelné materiály, jež by mohla prodat. Snila o tom, že se ještě jednou podívá do rodné vesnice.

Její sen se nakonec rozhodla vyplnit místní nezisková organizace Nadace kambodžských dětí, která Bun Sen od roku 2004 podporovala. Právě ta také zjistila, že sestra a bratr ženy jsou stále naživu a žijí v rodné vsi. A téměř po půl století se konečně odehrálo jejich setkání.

„Už dávno jsem opustila naši vesnici a nikdy jsem se nevrátila. Myslela jsem, že všichni mí sourozenci zemřeli,“ řekla novinářům Bun Sen. „Znovu obejmout mou sestru pro mě hrozně moc znamená. A když se bratr dotkl mé ruky, začala jsem plakat.“

Také starší ze sester Bun Chea, která během režimu Rudých Khmerů rovněž ovdověla a zůstala sama s 12 dětmi, věřila, že její mladší sestra nežije. „Pol Pot nám zabil 13 příbuzných a my jsme si mysleli, že mezi nimi byla i ona. Už je to tak dlouhá doba. Často jsme o ní mluvili, ale nikdy jsem si nepomyslela, že ji ještě někdy uvidím,“ dodala.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud