Viktorka (5) a Veronika (9) zůstaly bez táty: Kolegové policisty Jirky (†38) pro ně uspořádali sbírku

Policejní psovod náhle zemřel. Kolegové se skládají na jeho dcerky. (Ilustrační foto)
Autor: yks - 
2. prosince 2019
14:27

Velká tragédie postihla rodinu policejního psovoda Jiřího Vacka z Vysočiny. Po jeho náhlém úmrtí, zůstaly jeho dvě dcerky, pětiletá Viktorka a devítiletá Veronika bez táty. Jeho kolegové pro ně vypsali sbírku. 

V listopadu uplynuly dva měsíce od chvíle, kdy policista Jiří Vacek z Oddělení služební kynologie na Vysočině naposledy zavřel do kotce svého služebního psa. Krátce poté náhle zemřel.

„Náš kolega pprap. Jiří Vacek z Oddělení služební kynologie, Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zemřel zcela nečekaně dne 5. září 2019 bezprostředně poté, co řádně splnil svoje služební povinnosti,“ popsal to na svých stránkách Nezávislý odborový svaz české policie. 

Vackovi kolegové se pak rozhodli vypsat sbírku pro jeho malé děti, které zůstaly bez táty. Ten u policie pracoval dlouhých 13 let. „Chceme podpořit pozůstalé po policistovi pprap. Jiřím Vackovi (38 let), a to dcery Viktorii (5 let) a Veroniku (9 let),“ napsali policisté s tím, že Jiří Vacek byl spolehlivý, přátelský, usměvavý a vstřícný policista, který byl příkladem pro mnohé z nich. „Kde je vůle tam je i cesta,“ napsali policisté.

Do konce listopadu je možné Viktorce a Veronice přispět na transparentní účet: 4200555535 s kódem banky: 6800 a variabilním symbolem: 315214. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud