Geniální chlapeček (9) do Vánoc získá první vysokoškolský titul: Pak ho čeká medicína!

Autor: shp, val - 
18. listopadu 2019
20:31

Chlapeček Laurent Simons z Belgie má pořádně pod čepicí. Střední školu zmáknul za dva roky a ještě rychleji mu odsýpá studium na Technické univerzitě Eindhoven, třebaže je komplet v angličtině a v cizí zemi. Pokud se nic nepokazí, v prosinci ho Guinessova kniha rekordů zapíše coby nejmladšího bakaláře světa.

Je to nejbystřejší student, jakého jsme kdy měli,“ chválí ho pro CNN Sjoerd Hulshof z vedení univerzity. V šesti letech mu vyšlo IQ 145, teď je patrně ještě vyšší.

Miluje roboty

Nyní mu nadbíhají univerzity z celého světa, aby u nich pokračoval na doktorátu. K elektrotechnice si hodlá přidat ještě medicínu. Až bude velký, chce totiž vynalézat robotické protézy a orgány.

 „Vše se bude ovládat myslí. Ve finále to může být celé robotické tělo s živou hlavou,“ popisuje smělé plány médiím. Mladý žák si ale chce i odpočinout. Za tím účelem plánuje dovolenou v Japonsku.

Chlapec pochází z rodiny lékařů

Laurent pochází z rodiny doktorů. Ani ti ale nechápou, kde se v něm bere tolik inteligence a moudrosti. „Během těhotenství jsem jedla hodně ryb,“ zažertovala maminka Lydia.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

fikusek11 ( 19. listopadu 2019 07:08 )

Bohužel, v normálním životě bude pravděpodobně nepoužitelnej.

Shimmir ( 19. listopadu 2019 00:44 )

Další génius s ukradeným dětstvím. Možnâ naplní své velké plány, ale bude se cítit strašně sám...

PavelSki ( 18. listopadu 2019 22:21 )

"V těhotenství jsem jedla hodně ryb". Doporučil bych jíst hodně vtipné kaše nebude doma nuda.
Ale vážně: Přeji mu úspěch, ale bacha, druhá půlka životů géniů bývá velmi problematická. To známe z literatury, historie. Příroda holt dává, příroda holt bere. Snad bude hoch spíše tou výjimkou. ¨
Rád si o něm přečtu, co vynalezl a jak je vnitřně spokojen.

Johnny English ( 18. listopadu 2019 21:39 )

... čeká ho lobotomie.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud