Pavel chce svépomocí zachránit rozpadající se hrad: Na střechu mu chybí půl milionu

Autor: rc - 
19. 8. 2019
20:22

Pavel Palacký si v roce 2000 splnil sen a koupil si hrad. Hauenštejn koupil za milion a půl a okamžitě ho s přáteli začal opravovat. Náklady na opravu jsou však vysoké a peníze pomalu začaly docházet. Hrad potřebuje ještě doopravit část střechy, na což »hradnímu pánovi« chybí 500 tisíc. Rozhodl se proto s prosbou o pomoc obrátit na všechny lidi s dobrým srdcem. Ti, co se rozhodnou přispět, mohou zažít romantický víkend na hradě či v hradním parku zasadit strom.

Pavel Palacký v roce 1994 s přáteli poprvé zavítal na hrad Hauenštejn či Horní Hrad, který leží na Karlovarsku. Do hradu a jeho okolí se okamžitě zamiloval. O pět let později se na hrad vrátil a při pohledu na něj se zděsil. Hrad byl v žalostném stavu. Rozhodl se proto, že si splní svůj sen a hrad koupí.

Hrad nakonec koupil za milion a půl a v roce 2000 do tamních bran vjížděl s přáteli jako hradní pán. „Za tu dobu se mnohé podařilo obnovit, jen díky usilovné práci mnoha dobrovolníků a nadšenců, umělců a hlavně srdcařů. Desítky a posléze stovky studentů z celé vlasti k nám na naše četné výzvy našly cestu a bezplatně se zapojily do těžké práce. Pro ně se na hradě pořádala první kulturní vstoupení,“ popsal Pavel náročnou rekonstrukci na stránkách Hithit.com, kde založil sbírku.

Mnohé už na hradu bylo uděláno, ale to nejdůležitější stále chybí. Je potřeba doopravit část střechy, rekonstrukce je však náročná a peníze došly. „Částečně byl hrad zastřešen, nicméně nyní potřebuje dokrýt zbývající část. Střecha je základ! Po mnoha letech usilovné dřiny a rekonstrukce již docházejí síly i finance. Do hradu nám teče,“ uvedl Pavel, který se proto rozhodl, že zkusí získat finanční prostředky od lidí. Na střechu je potřeba vybrat 500 tisíc korun.

Na stránkách Hithit.com proto nabízí různé zážitkové pobyty na hradě. Zájemci mohou na hradě z 13. století zažít romantický či dobrodružný víkend a pronajmout si ho může na celý týden třeba i parta přátel! Ti, kteří nemají zájem o hradní dobrodružství, si mohou pořídit tričko či střešní tašku se jmenovkou. Na opravu střechy se doposud podařilo vybrat 70 tisíc korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Slunce-seno-jahody ( 20. srpna 2019 15:34 )

Jak se můžu zastat kuchaře? Když nezveřejňujete názory?

Slunce-seno-jahody ( 20. srpna 2019 15:29 )

Cenzura?

Slunce-seno-jahody ( 20. srpna 2019 15:13 )

Zakázali jste vkládání komentářů?

ViktorOchlupin ( 19. srpna 2019 21:54 )

Vlastník hradu nemá ani vkus, ani obhodního ducha. Kdyby radši místo pořádání kejkířských hovadin a hulákání pro socky s pivem a klobásou, raději nejdřív udělal exkluzivní kuchyni s pořádným kuchařem, i kdyby jen v letní sezonu, udělal by líp. A vybavil ze začátku třeba jen 2-3 exkluzivní pokoje na spaní, tak má ty peníze dávno. Momentální nabídka pokojů na Airbnb.cz je však typ zavšivený hostel. viz zde
http­s://a0­.mus­cache­.com/i­m/pic­tures­/03370­912-413a-404d-8237-5c5c­2f2682­d1.jp­g?aki_­poli­cy=xx_­large

http­s://a0­.mus­cache­.com/i­m/pic­tures­/cbc2f­b3f-588b-44cb-905b-c475­75ad16­2d.jp­g?aki_­poli­cy=lar­ge

Zobrazit celou diskusi
Další videa