Cyklistu Pavla srazila dodávka v protisměru: Po tatínkovi zbyly tři děti

Autor: chal - 
25. 7. 2019
05:12

Tragicky zahynul důležitý člen komunity pardubických salesiánů a otec tří malých dětí Pavel V. (†42). Profesí IT odborník zemřel při nehodě, když vedl kolo podél silnice u Bohuslavic na Královéhradecku a srazila ho dodávka, která přejela do protisměru. Farnost Nový Hrádek, kde Pavel bydlel, na podporu rodiny vybírá peníze.

Koncem června se jedné rodině z Nového Hrádku na Náchodsku život obrátil vzhůru nohama. Milovaný tatínek a manžel Pavel V. totiž 26. června brzy ráno zemřel při nešťastné nehodě. Pavel vedl kolo po silnici z Bohuslavic směrem na Nové Město nad Metují, když ho dodávkou srazil cizinec.

„Dodávkové vozidlo, jedoucí směrem k Novému Městu nad Metují, řízené 32letým cizincem, se z dosud nezjištěné příčiny v protisměrné části vozovky střetlo s 42letým cyklistou, který vedl kolo při kraji vozovky. Muž při střetu utrpěl zranění, kterým na místě i přes veškerou péči přivolaných záchranářů bohužel podlehl,“ informovala policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kromě rodiny Pavlova smrt tvrdě zasáhla i pardubické salesiány (jde o římskokatolickou kongregaci, která se věnuje výchově mládeže, pozn. red.). Pavel se v organizaci dlouhodobě angažoval a pro komunitu toho za ta léta mnoho udělal. „Od svých mladých let jezdil s kluky jako vedoucí chaloupek organizovaných salesiány z Pardubic a intenzivně se podílel na setkáních přípravy vedoucích a dalších dobrovolníků,“ zavzpomínali salesiáni na zesnulého kolegu a kamaráda na svých webových stránkách.

Pavel byl podle nich správným vedoucím blízký duši dětí. „Měl spoustu skvělých nápadů, kterými dokázal strhnout ostatní,“ dodali věřící. Pavel stál u zrodu pardubického Centra Don Bosco pro děti z dětských domovů. Jeho obrovskou vášní bylo kolo, na kterém podle přátel všude jezdil. Ruce na řidítkách měl i ve chvíli, kdy ono ráno vjela dodávka do protisměru a tátu tří dětí srazila.

„Chtěli bychom Ti, Pavle, poděkovat. I díky Tobě dnes desítky mladých lidí z dětských domovů mají v díle CENTRA DON BOSCO své zázemí a kus domova. A tento pomník ke Tvé cti stojí zde u salesiánů v Pardubicích i na věčnosti,“ dojemně se rozloučili salesiáni.

Po Pavlovi zůstaly tři děti, na které je teď manželka Aneta sama. Smutný osud rodiny není naštěstí lhostejný sousedům z Nového Hrádku, kde Aneta s dětmi bydlí. Hradecká farnost například vyhlásila na podporu pozůstalých veřejnou sbírku.

„Pokud chcete rodině pomoci, můžete tak učinit v hotovosti v kostele sv. Petra a Pavla nebo na Úřadu městyse Nový Hrádek. Případně peníze můžete zaslat na účet farnosti Nový Hrádek číslo 1180180399/0800 pod variabilním symbolem 38,“ stojí na internetových stránkách farnosti.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

20tina12 ( 25. července 2019 12:25 )

Je mi líto co se stalo, ale ať pomůže církev. Jistě měli hodně přátel, nějak pomůže stát.

Bleskoska ( 25. července 2019 12:01 )

Kdyby šlo o člověka z ulice, byť ajťáka, lékaře, učitele, zahradníka, nebo důchodce, který by nepatřil do nějakého lepšího spolku, ani pes by po něm neštěkl, leda jeho vlastní. Ale takhle, salesián, tak to jó, to má hned PR a vyhlášenou sbírku Jestli byl pojištěný, zajistil rodinu z tohoto pojištění. Jnak samozřejmě rodině bude platit viník nehody a jeho pojišťovna. Upřímnou soustrast s pozůstalými.

vemenozmojistary ( 25. července 2019 11:43 )

Nesnáším církve 👎 🤮

priserka ( 25. července 2019 10:01 )

oxygene.p: takové vypatlané jelito jako jsi ty, se hned tak nevidí

mislivec ( 25. července 2019 07:55 )

To byl stopro Pšonek, jezděj jak hoväda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa