Holčička (12) si na pláži poranila prst: Málem ji zabila masožravá bakterie

Autor: ital - 
29. června 2019
07:20

Dvanáctiletá Kylie Brownová z Indiany byla s rodiči na dovolené na Floridě, kde si poranila prst na noze. Později si začala stěžovat na bolest v lýtku. Když ji odvezli na pohotovost, zjistili šokující skutečnost. Do těla se jí dostala „masožravá“ bakterie, která postihuje, svaly, kůži i tuk. Pokud se dostane do organismu, existuje jen malá šance na přežití. Rodina založila účet na GoFundMe na dívčinu léčbu.

Když byla Kylie Brownová (12) s rodiči na dovolené na Floridě, poranila si prst na noze a později si začala stěžovat na bolest v lýtku. Matka Michelle Brownová ji odvezla k doktorovi, který měl podezření na krevní sraženinu. Na pohotovosti ovšem zjistili mnohem horší skutečnost. Dívka onemocněla nekrotizující podkožní infekcí - bakterií, která požírá tkáně a svaly. Pouze deset procent nakažených dokáže přežít a mnohdy léčba vyžaduje četné amputace.

Příznaky nemoci zpočátku vypadají neškodně, ale jakmile se rozjede, postupuje velmi rychle. Kylie se vytvořila na noze dlouhá červená čára, která se jí rozrůstala směrem vzhůru. Když dorazili na pohotovost, její srdce již bilo neuvěřitelnou rychlostí. Trvalo hodiny, než ji dokázali stabilizovat a ukázalo se, že jí infekce prostoupila už do stehna. Doktoři započali své úsilí, aby nemoc zastavili a odstranili.

„Dozvěděli jsme se, že Kylie má velmi vážnou infekci a doktoři se pokouší odstranit operačním zákrokem, aby zachránili její nohu, ale především život,“ napsala Michelle na facebook. Jakmile se podařilo tuto informaci od lékařů vstřebat, informovali ji, že Kylie utrpěla septický šok.

Utrpení rodiny trvalo týden, kdy Kylie podstupovala několik operací a dostávala dávku antibiotik. Nakažení touto nemocí musí být ošetřeni okamžitě a obvykle dostanou silná antibiotika a odstraní se jim odumřelá tkáň. Pokud infekce prostoupí napadenou končetinou, je nutná amputace. Naštěstí pro Kylie se podařilo doktorům infekci zastavit.

„Jsem velice vděčná za všechny motlitby, rychlou odezvu a úsilí lékařského týmu a vytrvalou léčbu, které se jí dostalo,“ sdělila matka Michelle na facebooku. „Díky tomu je moje holčička dnes stále se mnou. Není nám ještě úplně nejlíp, ale pomalu se zotavujeme. Musíme nesčetněkrát navštěvovat lékaře. Chci se podělit o její příběh v naději, že může pomoci někomu dalšímu.“

fido2 ( 29. června 2019 12:30 )

To má smůlu, otrava krve, za minulého režimu nebyl problém. Dnes hrůza...

dvorece ( 29. června 2019 09:11 )

Měla štěstí, že se jí to nestalo v Česku. Tady by ji na pohotovosti nechali čekat několik hodin, až by bylo zaručeně pozdě. A pooperační péče jako u Adámka - jistá smrt. V tomto případě. Naše zdravotnictví kleslo hluboko - prachy - prachy - prachy...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud