Jede z Aše do Znojma, kvůli nemocným dětem. Šampion dvakrát sletěl z kola. Nevzdal a šlape dál!

Autor: Jiří Nováček - 
2. června 2019
18:28

Ten chlap má obrovské srdce a železnou vůli. Mnohonásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák (62) navzdory dvěma těžkým pádům při charitativní jízdě z Aše do Znojma odmítl vzdát. Čelí krutým bolestem, potlučený a zašitý, ale pokračuje v jízdě. „Sbíráme peníze pro doléčování dětí s rakovinou. Nemohu vzdát,“ svěřil se Blesku. První pád jej postihl na přejezdu pouhých 10 kilometrů po startu v Aši, když mu prasklo kolo. 

Přes řídítka rovnou na asfalt

„Jeli jsme táhlý padák, pak železniční přejezd, za ním hup a na něm se Pepa vznesl, překlopil se přes řídítka a letěl rovnou na asfalt. On v kotrmelcích, kolo v kotrmelcích a pak ticho,“ vylíčil nehodu cyklista Jan Králík.
Výsledek? Rozbitý nos, obličej, brada, dlaně, nohy, potrhaný dres. Normální by byla cesta do nemocnice a naložení kola do auta. „Jenže už za čtvrt hodiny Pepa skočil na své kolo a jelo se dál,“ řekl Králík.

Praha: Rozbitá kolena, ruce, tržné rány na obočí a čele

Druhý děsivý pád přišel při sjezdu na hrbolaté silnici v pražských Jinonicích, která připomíná zvlněným asfaltem motokrosovou trať.


„V levé zatáčce se na valše láme přední kolo Josefova stroje, následuje neodvratný pád. Rozbitá kolena, ruce, tržné rány na obočí a na čele, Pepa je zakrvácený a otřesený,“ líčí drsné chvíle Martina Střížová z Nadace Na kole dětem.
Lékařů kolem je dost. Rozhodnutí jasné. Sanita veze Zimovčáka do motolské nemocnice, profesor Pavel Pafko (78) maroda dopředu ohlašuje.

Tentokrát Zimovčáka zašívají nikoli na pokoji v hotelu, jak se toho po první etapě ujal docent Vokurka.

Podtrženo a sečteno: Zimovčák je sešit, ale nezlomen. V čele pelotonu jede, obklopen přáteli a pomocníky, navzdory krutým bolestem, dál!

Díky cyklistům se uzdravuje 4 100 dětí!

Během devíti let charitativní jízdy vybrali cyklisté se Zimovčákem v čele přes 11 milionů korun! Doléčovalo se za ně 4 100 dětí. Cyklisté pro ně najeli 13 356 km, zastavili v 3 120 městech a vesnicích. Letos putují z Aše přes Prahu, Jeseník, Ostravu, Hodonín, Brno do Znojma. Během 11 dní jedou zhruba 1 300 km. V pondělí peloton potkáte na 139 km dlouhé etapě mezi Velinami a Jeseníkem. Do Znojma dorazí v sobotu.

karlos107 ( 2. června 2019 22:30 )

Veselané o něm ví své. Arogantní blbec, kterému jde o to se zase zviditelnit. Chudák je to a ne mistr

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud