Býval nejtlustším chlapcem světa: Klučina (13) zhubl víc jak metrák

Autor: DH - 
12. 4. 2019
19:29

Třináctiletý klučina z Jávy býval nejtlustším dítětem světa. Děsilo ho to, a tak se rozhodl, že zhubne. A povedlo se. Shodil už přes sto kilogramů.

Mladík ze Západní Jávy Arya Permana (13) vážil v deseti letech alarmujících 190 kilogramů. Díky tomu byl také jmenován nejtlustším dítětem světa. Musel se mýt v bazénu, protože se nevešel ani do sprchy. Až do doby, kdy se s tím rozhodl něco udělat.

Arya podstoupil bypass žaludku (zmenšení, pozn. red.) a společně s tím začal držet dietu. Místo oblíbeného smaženého kuřete, instantních nudlových polévek a přeslazené limonády, si chlapec zvykl na ryby, ovoce a zeleninu. Výsledek? Místo téměř dvou set kilo má teď Arya 85 kilogramů.

„Jsem teď mnohem šťastnější, můžu hrát fotbal, badminton, dovádět s kamarády, jít k řece,“ nechal se slyšet nadšený mladý muž, který si nyní plnými doušky vychutnává plody své dřiny. „Dřív jsem po pěti metrech chůze sotva popadal dech, teď v pohodě ujdu kilometr do školy,“ pochlubil se Arya.

Bývalého tlouštíka ale čeká ještě další boj. S nadměrnou váhou je spojená i přebytečná kůže, která teď Aryovi visí z celého těla. Ta se bude muset chirurgicky odstranit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

okluznifranta ( 13. dubna 2019 10:50 )

Umíš číst, blbe?

vemenozmojistary ( 13. dubna 2019 04:39 )

Nechutný prase předtím i teď.

ma-ka ( 13. dubna 2019 04:09 )

Rodičům ho měli dávno sebrat a dat normálním lidem, kteří by ho nenechali se tak nehorázné prezirat!!! By bylo po problému a usetrenych peněz za vsechno!! Kde vůbec taková chudší rodina vzala na takové množství takového jídla???? To byl nějaký sponzorovaný pokus nebo co? Czudka kluk!

Psapytel ( 13. dubna 2019 00:02 )

Dek si facku a přečti si to znova...

Roman Hanik ( 12. dubna 2019 22:37 )

Vic jak metrak je 85 kg?

Zobrazit celou diskusi
Další videa