Nejdražší rozvod: Bezosova manželka bude 10x bohatší než Babiš!

5. 4. 2019
10:27

Nejbohatší muž světa Jeff Bezos (55) ve čtvrtek soudu předložil dohodu o rozvodu se svou manželkou MacKenzie (48). Pár dělil jmění v hodnotě 140 miliard dolarů (3,1 bilionu korun). MacKenzie připadne čtvrtina společného podílu ve společnosti Amazon, kterou Bezos založil v roce 1994. Hodnota 4 % akcií, které žena dostane, je asi 800 miliard korun. Pro srovnání majetek českého premiéra Andreje Babiše činí podle časopisu Forbes "pouze" 79,4 miliardy korun.

Jeff Bezos se s manželkou MacKenzie tři měsíce po oznámení rozvodu dohodl na rozdělení majetku. Pár držel 16% podíl ve společnosti Amazon, Jeff si ponechá 12 % a MacKenzie připadnou 4 %, která mají hodnotu 35 miliard dolarů (asi 800 miliard korun). Bezos i tak zůstává nejbohatším mužem planety před druhým Billem Gatesem.

Pár oznámil rozvod na začátku ledna, kdy americký bulvární časopis National Enquirer zveřejnil informace o Jeffově několikaměsíčním vztahu s dlouhodobou rodinnou přítelkyní Lauren Sanchezovou (49).

Média o řízení okamžitě informovala jako o nejdražším rozvodu v historii. Pár čekala dělba společného majetku v hodnotě 140 miliard dolarů. Tvoří ho především 16 % akcií internetového obchodu Amazon, který Jeff Bezos založil v roce 1994.

Dohoda přišla nečekaně brzy, už tři měsíce po oznámení rozvodu. Jeff Bezos si podle ní nechá 12 % podílu a jeho budoucí exmanželce připadnou 4 %, která mají hodnotu téměř 800 miliard korun! Bezosovi rozvodovou dohodu soudu předložili ve čtvrtek, potvrzena by měla být do 90 dnů.

„MacKenzie jsem vděčný za její podporu při tomto procesu a moc se těším na náš nový vztah přátel a rodičů,“ napsal Bezos ve čtvrtek na twitter.

MacKenzie Bezosová ve čtvrtek uvedla, že manželovi přenechá i hlasovací práva nad svým podílem v Amazonu a vzdá se i veškerých svých zájmů v deníku The Washington Post a ve vesmírné společnosti Blue Origin.

Jeff a MacKenzie Bezosovi se seznámili v roce 1992. Jeff založil společnost Amazon v roce 1994. Podle listu Daily Mail se Jeff Bezos s Lauren Sanchezovou začal vídat až po odloučení s manželkou. Informace o Bezosově novém vztahu se dostala na veřejnost v lednu letošního roku, Bezosovi bezprostředně poté oznámili rozvod. Pár spolu má čtyři děti.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa