Nejmenší chlapec na světě vážil 268 gramů: V nemocnici bojoval o život pět měsíců

Chlapec po narození vážil 268 gramů. Pět měsíců od porodu váží přes tři kilogramy a je naprosto zdravý
Autor: chal - 
27. 2. 2019
21:09

Loni v září se v tokijské Nemocnici univerzity v Keio narodil chlapec, který vážil pouhých 268 gramů. Dítě se narodilo extrémně předčasně – ve 24. týdnu těhotenství. I když hoch neměl velkou šanci na přežití, svůj boj vyhrál a pět měsíců od porodu se dostal zdravý domů. Malý bojovník se tím zapsal do historie.

Nastávající maminka měla původně porodit v prosinci. Po šesti měsících těhotenství se ale její syn v děloze přestal vyvíjet, a tak lékaři museli uměle vyvolat porod už ve 24. týdnu.

Na první pohled bylo jasné, že dítě čeká těžký boj o život. Miminko totiž vážilo pouhých 268 gramů a dospělému člověku se vešlo bez problému do dlaně. Po pěti měsících od porodu ale hoch váží lehce přes tři kila a těší se dobrému zdraví.

„Jsem šťastná, že takhle vyrostl. Upřímně jsem si nebyla jistá, jestli přežije,“ řekla nadšená maminka médiím. Chlapec před dvěma týdny zcela zdravý opustil nemocnici a vytvořil tím nový světový rekord.

Ještě nikdy v historii se totiž nestalo, že by se narodil takhle lehký chlapec a přežil by. Absolutní prvenství mezi nedonošenci drží holčička, která se narodila v roce 2015 v Německu a vážila 252 gramů. Dosavadní rekordman mezi chlapci byl také Němec a když se v roce 2009 narodil, vážil 274 gramů.

„Chtěl jsem lidem dokázat, že je možné, aby přežila i takto malá miminka,“ sdělil lékař Takeši Arimicu, který se o chlapce v nemocnici staral.

Podle statistik organizace UNICEF je úmrtnost novorozenců v Japonsku jedna z nejnižších na světě. Extrémně předčasné porody obecně více přežívají děvčata. Podle lékařů to může souviset s tím, že se dívkám rychleji vyvinou plíce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

haluzakfest ( 28. února 2019 11:00 )

*Zdravý.. jak tohle může být zdravé.. ale stává se to, kupodivu je možné že se tohle děcko dožije vysokého věku, ovšem kdo si za 20 let vzpomene na to že ten vrah, terorista, či jinak extrémě nebezpečná osoba co vyvraždila 50 lidí, byla právě tímto úspěšným rekordem. Děcko se přestalo vyvíjet.. a oni tvrdí že to děcko bojovalo o život. A co ten tým vysoce vzdělaných profesionálu co kolem něho běhal s přístroji za miliony? Bez toho by to děcko určitě taky zvládlo. Pokud by se ta matka sama postarala o ten potrat a udržela ho ve zdraví.. To by byl velký pozorohudný úspěch, trvám na to navzdory všemu falešnému štěstí co to vyvolalo, že je to zločin proti přírodě. Snad i Etice..

haluzakfest ( 28. února 2019 10:52 )

Tohle se vám nebude líbit. Krása tohle, 1/4 kila vážicí pulsující maso s očima.. A doktoři slaví velký úspěch že se jim podařil tento chrabrý čin při němž v africe zemřelo třeba 50 zdravých dětí.. Gratuluji a tleskám doktorům a dementní matce která má potřebu se pak o toto celý život starat, a ve finále sledovat jak to umírá.. Pokud se tak rozhodla, určitě má na výchovu toho masa dostatečný kapitál v milionech, prostředky a vědomosti.. nervy... atd.. pokud ne, potom bych dotyčnou odsoudil na 5 let nebo sterilizaci, a doktory za trest poslal dělat pořádnou práci do Afriky. Dokud lidstvo k tomuto pochopení nedospěje, tak nedošlo k žádnému poučeni a jsme odsouzeni ke zkáze. Není nic krutého, ani špatného či zlého když by tohleto nepřirozené stvoření umřelo.. tak umře třeba v pěti letech.. super.. co je lepší? Neříkám to zabít, ale říkám nechat přírodu rozhodnout, starat se o to stejně jako o kterékoli jiné dítě, nepřežilo by tak smůla. Tohle je zákon přírody který ignorujeme a ještě jsme na to pyšní.. Indiáni vědí jak žít, jako jediní na světě tohle chápou.. Už se pomalu balím a doufám že mě mezi sebe přijmou a že se zvládnu adaptovat.. přinejhorším chcípnu. Pořád lepší vlese, než mezi takovými zrůdičkami, příjde mi to jako něco až amorálně hnusného držet tohle při životě. Pokud si o mě teď někdo myslí jen to nejhorší.. Jednou pochopí že to co jsem kdy řekl byla jediná možná cesta. To už bude dávno pozdě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa