Česká lovkyně Michaela (28) ráda provokuje: Lev chutná jako prase, já mám ráda zebru

Autor: chal - 
12. února 2019
18:00

Michaela Fialová (28) se v Česku se stala známou díky fotografii, na které pózuje se zastřeleným lvem. Litoměřická rodačka se živí komerčním lovem a právě kvůli své profesi pravidelně pobuřuje veřejnost. Michaela přiznává, že provokuje ráda, prý se tak snaží lidem otevřít oči...

Michaela Fialová doprovází klienty po světě a loví s nimi divoká zvířata. Její zaměstnání je poměrně kontroverzní samo o sobě, Michaela ale lidi vytáčí hlavně svou prezentací. Na sociálních sítích totiž zveřejňuje fotky s mrtvými zvířaty, na svůj kanál na YouTube dokonce umístila video, ve kterém připravuje lví steaky.

„Je to provokace,“ přiznala Michaela v rozhovoru pro server Refresher.cz. Mladá Češka chce prý ale touto formou lidem otevřít oči – aby si uvědomili, kde se bere maso, které jedí.

Ulovit lva a udělat si z něj steak je podle Michaely lepší, než jít do supermarketu a koupit si tam maso. Zvíře, které žilo svobodně, prý totiž na rozdíl od zvířete z velkochovů, netrpělo. Usměvavá brunetka má prý nejradši zebří maso. „Lev chutná jako prase. Mám ráda zebru, ta chutná jako kůň. Medvěd je taky dobrej,“ řekla Michaela.

Michaela říká, že respektuje kulturu země, ve které je. „V Číně se jí pes, v Indii je posvátná kráva, u nás se nejčastěji jí prasata, přitom to jsou velice inteligentní zvířata,“ vysvětlila Refresheru. Sníst lva je tedy podle lovkyně jen otázka kulturního rozdílu, který „Evropanovi z paneláku“ těžko vysvětlíte. I tak se o to ale Michaela snaží. Pro některé lidi je ale styl, jaký pro to volí, naprosto nepřijatelný.

Ji samotnou zaráží spíše myšlení ochránců zvířat. "Vím, že se jednou vybralo strašně moc peněz na chcípajícího nosorožce a uniklo někde jméno toho, kdo aukci vyhrál. A ten člověk si musel místo lovu nosorožce pořídit ochranku pro svoje děti a nosorožec vesele chcípl v rezervaci, aniž by se na tom vydělala byť koruna. Takže asi takhle pomohli ochranáři rezervaci s nosorožci," popisuje. 

VENDULA ( 9. června 2019 07:26 )

I na tebe dojde ty hnusná svi*e..Přeju ti pomalou smrt..

zdendak ( 12. února 2019 21:30 )

Já bych do ní ale ještě před tím zasunul.

tomik007 ( 12. února 2019 19:22 )

Nabodnout a pichat - dokud nezacne skucet

smeagol ( 12. února 2019 19:21 )

Zabijet pro potechu, to uz chce extra povahu. Snad i na ni jednou dojde. Odporna na pohled i uvnitr.

adelinda ( 12. února 2019 18:59 )

nemůžu si pomoct, ale chce se mi nazvat ji čtyřnohým rohatým zvířetem ..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud